Oživte svoje bývanie žltou! Ponúkame vám 10 inšpirácií, ako na to

25.10.2014  |     

Čo hovoríte na neutrálnu jemnú farebnosť, ktorú často používa moderný dizajn? Biela, zemité či sivé odtiene pôsobia väčšinou čisto a elegantne. Vyzerá to dobre, ale aj tak vždy máte chuť takýto seriózny minimalistický koncept pokriviť niečím živím a sviežim? Skúste ho pofŕkať žltou! (Nielen) do sychravých jesenných dní vám vaše vyžltené bývanie prinesie kúsok letného slnka.

Naozaj stačí zopár žltých kvapiek. Žiadne preháňanie. Jeden-dva žiarivé kúsky hravo odoženú od jednoduchých čistých línií riziko nudy. Ak by ste radi pridali aj punc luxusu, s citom primiešajte honosnejšiu sestru žltej – zlatú.

Na tejto pohodlnej sedačke vás obklopia pravidelnosť a usporiadanosť. Aby sa príliš nerozťahovali a nechali priestor i jeho obyvateľov dýchať, musela časť steny zožltnúť. Výrazný pás sa náročky vyhýba stredu televízora, veď vytŕčať z radu je niekedy poriadne zaujímavé.

Tu sa protiklady naozaj priťahujú. Vintage a priesvitný plast vytvorili farebne zjednotený celok a „prebudenie“ pozorovateľa nechali plne v réžii loveckého detailu. Vidíte, aj jeden žltý v miestnosti stačí...

Ak rolu žltého solitéru prenecháte typickému druhu nábytku, môže popri skrášľovaní aj odrážať funkciu danej bytovej časti.

Platí to aj pri tomto kuchynskom ostrove. Keďže je vo svojom okolí farebne výnimočný, môže si dovoliť aj materiálovú výnimku. Jeho lesklý povrch pôsobí, že je z trochu súčasnejšieho súdka ako kov a tehlový obklad, hoci ani tie sa v tomto prípade už celkom nespoľahli na klasiku a prijali aktuálny styling.

Takže žltá nemá problém ani v prostredí s nádychom industriálu. Ani toto miesto nemôže vďaka vysokým oknám a ešte vyšším stropom zaprieť svoju nebytovú minulosť, aj keď zariadenie a doplnky ho posunuli do značne útulnejších sfér. Svoj podiel na tom zase majú aj farebné detaily. Slnečný, či ak chcete, vajíčkový odtieň nemusí byť vždy individualistom. Pridajte rovnako žiarivú modrú alebo zelenú a je to! Pozor však na podklad! Ten stále zostáva príznačne nenápadný.

Tu by ste žltú asi nečakali, no zvládla aj námornícke retro!

Niekedy treba zobrať zvýrazňovanie interiéru pekne od podlahy!

Čo dokáže jedno farebné plátno.... Ušetrí litre farby a kopec dizajnových kombinácií!

Záverečný záber snáď nalomí aj posledných tvrdohlavcov, ktorí sa nevedia odhodlať decentne oživiť svoj „čistý“ interiér. Pokojne si žltú pustite k telu; ak to urobíte v posteli, aj zachmúrené rána budú aspoň trochu slnečné.

foto: home-designing.com

Zuzka

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky