Návrh sviežeho a funkčného bytu pre mladý pár

22.11.2014  |     

Niektorí by si do svojho bytu zniesli aj modré z neba. V tomto prípade sa tam vlastne aj ocitlo, takže pár, ktorý tam bude bývať, môže byť spokojný. Architekti navyše stáli nohami na zemi, takže vyriešili aj praktické problémy...

Potrpí si na drobné doplnky a je príjemne hravý, hoci základná farebnosť je jednoduchá. V dispozícii nemalo zmysel nič uzatvárať, stačilo prakticky zónovať. Sviežosť a funkčnosť získali na svoju stranu dôležitý prvý dojem.

Drevo, sivá a biela sú tu všade. Aj v kuchynsko-spoločenskej časti. Bolo ich treba prebudiť a výraznejším odtieňom modrej sa to podarilo tak akurát. Chlad ostal za dverami, pri drevenom dekore nemal šancu. Belasá proste iba zažiarila.

Jednotvárnosť si vzali na mušku aj vzory. Hravá geometria na kuchynskej zástene zdvihne náladu aj tomu najzachmúrenejšiemu kuchárovi Pridajte si priamky rozbehnuté na podlahe a rôznobežky na stoličkách zo slávneho rodu Eames.

Záplava dobre schovaných zásuviek a vyvýšené pódium sú dobre známym atraktívnym riešením do malých otvorených priestorov. Tu sa do mierne vyšších sfér schovali pracovňa a posteľ. Tiež sú vzorne vzorované a uznávajú príjemne aktualizované retro. Mriežka na stoličkách či tapeta sú len zlomkom zo zaujímavostí v tomto duchu, ktoré tu nájdete.

Kreatívne skladovanie pokračuje pri bylinkách, prúžky sa rozliezli po stenách aj koberci.

Čo sa nevošlo dnu, hľadajte na „balkóne“. Stolík v tvare cievky si priam pýta vašu spoločnosť a výborne si rozumie s lustrom. Väčšia oddelenosť tohto miesta sa prejavuje aj v podobe vlastného zvýrazňovača – modrú vytlačila jasná žltá. Sivá však zostala a dala jasne najavo, kam tento kút patrí.

O detailoch už bola reč niekoľkokrát. Ani v práčovni sa na ne nezabudlo. Povedali by ste, že ozdobou môžu byť i beznádejne praktické „bielizňové“ ikony? A čo hovoríte teraz...? Vidíte dobre, vzor je dokonca aj na žehliacej doske.

Na záver len pre úplnosť dodávame, že týchto pár vzorne zaujímavých a modrých nápadov pre pár majú na svedomí v int2architecture.

foto: home-designing.com

Zuzka

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky