Ako by mohol vyzerať kreatívne riešený byt plný dreva

28.03.2015  |     

Ak patríte k ľuďom, pre ktorých je drevo stelesnením životného štýlu, toto interiérové riešenie sa vám bude páčiť. Konštatovanie, že tu prevažuje drevo, nie je celkom výstižné. Presnejšie povedané, iný materiál je oživujúcou výnimkou. Do tohto dreveného návrhu, ktorý akoby vás viedol pomedzi stromy, je vyrytý autorský podpis RYNTOVT Design.


Hlavný motív je jasný už v priestrannej otvorenej obývačke. Kvalitná drevená podlaha je balzamom na chodidlá i oči. Keď sa naplno využije estetický potenciál štruktúry dreva, podlahový dekor je vyriešený. Koberce a podobné záležitosti by boli priam hriechom.

Viac fotografií v GALÉRII

Krása duba plynule prerastá z podlahy na nábytok. Nuda nehrozí, drevo zvládne primerane striedať odtiene vo vlastnej réžii. Aj v tom je jeho sila. Konferenčný stolík či police na jeho prezentáciu nestačia. Absolútnu dominanciu mu potvrdia i výtvarné motívy na detailoch, ako sú hodvábne závesy. Veď aký by to bol drevený interiér bez stromov – tých dizajnérskych aj mininiatúrnych živých?

I veľká knižnica potvrdzuje, že drevu sa oplatí dať priestor. Nepotrebuje úchytky, ornamenty, kombinácie. Stačí mu šikovný stolár...

... ktorý je aj autorom tvorivo vyriešeného drážkovania, čo sa odhalí pri pohľade zblízka. Poteší, keď praktické veci dobre vyzerajú.

Viac fotografií v GALÉRII

Rozhodne k nim patrí aj tento paraván. Súkromie sa nenosí do otvoreného priestoru len tak obyčajne. Ak sa popri drevených vychytávkach na mieru predsa len sem-tam vyskytne prvok z iného materiálu, ako táto sedačka, stačia mu neutrálne farby. Tmavé odtiene sivej a modrej prinášajú do bledučkého okolia príjemný kontrast.

Už asi tušíte, že v tomto byte nemôže byť obyčajná kuchyňa... Nemýlite sa. Jednoduché prvky sú však použité neobyčajne kreatívne.

Treba sa pozrieť napríklad na plochu za drezom alebo na dlhé úchytky. Hneď vám je jasné, že pôsobivé tvary netreba vždy vymýšľať v ateliéri. Nájdu sa v lese. Musia sa však správne využiť.

A tu je stôl. To, čo by mohlo inokedy pôsobiť ako nežiaduca prasklina, sa mení na nositeľa estetiky a ukazuje ďalšiu z podôb použitého materiálu. Na vystihnutie jeho neobyčajnej premeny stačí na stôl postaviť vetvičku so všetkými jej nepravidelnosťami. Zdanlivo ľahké, bežné, no predsa fascinujúce.

Viac fotografií v GALÉRII

Ste pripravení prejsť do spálne? Ďalší pohľad na stromy prináša fototapeta. Jednoducho povedané, forma sa mení, drevo ostáva.

V detskej sa však vyžaduje aj niečo trochu viac trendy, cool alebo pop... Všetci predsa vieme, že nadčasovosť je v istom veku nepríjemná komplikácia. Tu prekvapivo postačila zelená stena. Tá najzelenšia, akú si viete predstaviť. Zelená a drevo – jasná dvojica, takže koncept zachránili. Jasný, nie príliš prirodzený odtieň zas zachránil pozíciu tejto izby v teenagerskom svete.

Boli ste zvedaví, ako sa prírodný motív podarí pretaviť do kúpeľne? Tu ju máme! Je ho tu rozhodne najmenej, no o ignorovaní nemôže byť reč a na originalitu a rôznorodosť sa tiež nezabudlo. 

Dáma sediaca pri toaletnom stolíku na klátiku, to je vydarený dizajnérsky fórik s vážnou estetickou hodnotou :)

Našu pozornosť však rozhodne najviac upútali dvere. Rozsypať po nich konáriky, aby odlákali zvedavé pohľady a vytvorili dynamický vzor, to sa dá? Dá. A veľmi úspešne.

Na záver vám ešte ukážeme dvojicu, ktorá sa tu má postarať o „nenábytkový“ umelecký dojem. Tento kúsok si dovolil vybočiť z témy, ale keďže je jediný, znamená pozitívnu zmenu a výborného abstraktného maliara. Načo zháňať rám, keď ním za týchto okolností môže byť celý dom?

Druhý výtvor naopak ukazuje, že keď chytíte tú správnu vetvičku, obraz máte hotový aj bez štetca. A nie je mu čo vytknúť, pretože kopíruje jednoduchý dôvtip celého bytu. 

Viac fotografií v GALÉRII

foto: home-designing.com

Zuzka

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky