Ako si poradiť s vizuálnym prepojením kuchyne a obývacej izby

14.04.2016  |     

Aj keď dispozícia a usporiadanie kuchyne boli vopred dané, s celkovým konceptom pomohol majiteľovi vizuálny návrh architekta.

Problém čitateľa

Dobrý deň,
už pred časom som kúpil dom, z ktorého pôdorysu vyplynulo, že na obývaciu izbu bude určený podlhovastý priestor otočený do záhradnej terasy. Mám jasno v tom, ako bude kuchyňa usporiadaná, no starosti mi robí, že neviem, ako celý tento priestor vizuálne prepojiť. Zapáčilo sa mi moderné tyrkysové kreslo, no zvyšok nechám na vás. Preferujem však striedmosť nad preplnenosťou a extravaganciou. Za rady vopred ďakujem, čitateľ Tomáš.

Profi riešenie

Keďže umiestnenie aj usporiadanie kuchyne zodpovedá aj mojim predstavám o logike v dispozícii, čomu som sa v priestore venoval najviac, bola obývacia izba a doladenie celkového konceptu tohto priestoru. Keďže tu bol dostatok miesta na odsadenie jedálenského stola od steny, urobil som z neho dominantný prvok oddeľujúci kuchyňu a jedáleň.

Vchod na terasu pritom zostal plne priestupný. Dizajnovo sa stalo východiskovým prvkom tyrkysové moderné kreslo. Keďže majiteľ nemal rád prílišnú extravaganciu, urobil som z tohto kresla stredobod a zvyšný nábytok a zariadenie som vyberal v tlmenejších odtieňoch. O teplejší finálny dojem sa postarali textílie a vintage koberec.

„Ak sa má farebne aj tvarovo výrazný prvok stať súčasťou tlmeného interiéru, nemalo by mu nič vizuálne konkurovať. Takáto dominanta nakoniec môže interiéru dopomôcť k tomu, aby nebol fádny.“ 

Ing. arch. Michal Ondrejčo, architekt

Tyrkysové kreslo Imola nájdete v ponuke značky BoConcept.

Ing. arch. Michal Ondrejčo
architekt (FA STU Bratislava)
T: +421 905857680
M: michal@hausmaus.sk
W: www.hausmaus.sk

Zdroj: časopis Môj dom 3/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky