Ako vyriešiť kúpeľňu pre celú rodinu, ktorá bude aj po rokoch pôsobiť sviežo?

13.10.2016  |     

Prakticky riešená kúpeľňa s toaletou využívaná všetkými členmi domácnosti, zariadená tak, aby aj o niekoľko rokov pôsobila sviežo? Pozrite sa, ako si s týmto zadaním poradili architekti z ateliéru Monmar.

Pekný deň želám, potrebovali by sme poradiť s návrhom kúpeľne, ktorá by mala slúžiť nám aj našim deťom. Do kúpeľne by sme radi umiestnili dve umývadlá, ktoré by uľahčili hektické rána, sprchový kút na rýchlu očistu aj vaňu (ideálne voľne stojacu), ktorú by sme využívali na relax po náročnom dni. Súčasťou kúpeľne by mala byť aj toaleta. Chceli by sme, aby sa niesla v svetlých, skôr neutrálnych farbách. V kúpeľni netreba vytvárať príliš mnoho úložných priestorov, postačí priestor na odloženie základnej kozmetiky a uterákov.   

Vopred ďakujeme za pomoc, rodina Dubnická

Profi riešenie

Hlavná kúpeľňa je vďaka svojmu umiestneniu v rámci dispozície rodinného domu a veľkému oknu príjemne presvetlená denným svetlom. Túto danosť priestoru sme ešte viac vyzdvihli použitím svetlosivého gresu, ktorý sme zvolili nielen v prípade dlažby, ale aj obkladu stien. Podlaha a obklad príjemne harmonizujú so zvolenou bielou sanitou a drevenou skrinkou pod umývadlami, kde je dostatok priestoru na odloženie kozmetických nevyhnutností aj uterákov. Kúpeľňa vďaka svojmu zariadeniu pôsobí mimoriadne univerzálne – jej vzhľad možno kedykoľvek jemne pozmeniť výberom doplnkov.    

Ateliér Monmar 
Ing. Monika Drobenová, Ing. Marek Ivanko 
T:  +421902240007
M: info@monmaratelier.sk
W: www.monmaratelier.sk

Pôdorys návrhu

Štýlový kovový rebrík s drevenými priečkami postačí oprieť o stenu. Výborne poslúži na odloženie uterákov i oblečenia.  

Koberec v prírodných tónoch je jediným výraznejším prvkom v kúpeľni a príjemným spôsobom ju dynamizuje. 

Po stranách umývadlovej skrinky tvorenej doskou a dvomi priestrannými zásuvkami sa nachádzajú šikovné držiaky na uteráky. 

„Keď budú chcieť majitelia do kúpeľne vniesť trochu viac farieb, postačí, ak vymenia niektoré doplnky, napríklad dávkovač na mydlo alebo koberček.“ 

Ing. Marek Ivanko, architekt

Zrkadlo dopĺňa drevená polička, ktorá poslúži na odloženie kozmetiky a rôznych drobností.

NÁVRH A FOTO: ATELIÉR MONMAR
ZODPOVEDNÁ REDAKTORKA: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
ZDROJ: časopis Môj dom 9/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky