Ako by sme zariadili dennú časť v prvom byte našej čitateľky

09.02.2017  |     

Prvé vlastné bývanie je často veľkým životným krokom. Aby sa čitateľka Elena cítila vo svojom naozaj ako doma, pomohol jej s návrhom nového domova šikovný architekt.

Pekný deň,chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri zariaďovaní môjho nového bývania, konkrétne dennej časti bytu, ktorá by mala prepájať kuchyňu s jedálenským sedením a obývacou izbou. Chcela by som, aby priestor pôsobil mladistvo, sviežo a súčasne aj trochu žensky. Bola by som rada, ak by sa v priestore objavila biela a sivá farba, ktorú by mohli doplniť jedna až dve výraznejšie farby. 

Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc, Alena 

Profi riešenie

Pri návrhu tohto priestoru som kládol dôraz na to, aby pôsobil moderne, sviežo a súčasne čisto a aby riešenie majiteľku po krátkom čase neomrzelo. K bielej a sivej farbe, ktorá sa objavuje na nábytku v obývacej časti a kuchynskej linke, som doladil nevtieravý a pocitovo príjemný drevený dekor, ktorý je nielen na podlahe, ale aj na kuchynskom ostrove.

Aby priestor nepôsobil príliš usadlo, pracoval som pri jeho návrhu s farebnými akcentmi. Jedným z nich sú výrazne žlté stoličky v jedálenskej časti, ktoré pekne ukážu najmä v kombinácii so sivou. Sedenie v obývacej časti tvorí horčicovožltá sedačka doplnená tyrkysovým kresielkom, čo v priestore pôsobí hravo a súčasne nenásilne. Celkový vzhľad možno potom jednoducho zmeniť výmenou vankúšov, prípadne koberca.

 

„Nepodceňte výber svietidiel, ktoré dokážu priestor ozvláštniť. Okrem dizajnu však myslite aj na správne rozmiestnenie. Ideálne je, ak sa osvetlenie nachádza nad jedálenským stolom aj sedením v obývacej časti.“

Michal Ondrejčo, architekt

Tapeta na stene svojím vzorom pripomína starú omietku. 

Úložný systém v obývacej časti tvorí nízka sivá skrinka a biele až po strop siahajúce uzatvorené police.  

NÁVRH A FOTO: Ing. arch. Michal Ondrejčo
T: +421 905 857 680
M: mail@michal-ondrejco.sk
W: www.michal-ondrejco.sk

ZDROJ: časopis Môj dom 12/2016-01/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Moderná drevostavba vo Veternej Porube

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2018-01/2019 v predaji


50 najkrajších interiérov tohto roku
Predplatné

 

Najnovšie príspevky