Súťaž Interiér roku: Jemný a nežný dizajn ako z rozprávky

16.02.2017  |     

Dizajn detskej predajne Babyprestige je jemný a nežný ako z rozprávky. Je detský, ale nie gýčový, nie je o cene, ale o nápadoch.

Na jeho vytvorenie nám stačili tri materiály - biela na nábytku, mintová na stenách a drevená na podlahe. Namiesto stropu sme navrhli svietiace oblaky z bublín. Oblé tvary sme použili na nábytku aj podlahe. Výsledný návrh obchodu pre deti dobre vyzerá a plní svoje poslanie - jedinečný interiér láka ľudí dovnútra. 

Umiestnenie predajného pultu

Predajný pult sa nachádza na ľavej strane obchodu na mieste s najlepším prehľadom o dianí v priestore. Jednoduchý biely kváder sme umiestnili tak, aby mala osoba za pultom priamy kontakt s prichádzajúcimi zákazníkmi od okamihu vstupu do predajne.

Sedenie pre zákazníkov

Do zóny predajného pultu sme navrhli stôl na stretnutia so zákazníkmi, objednávky tovaru alebo oddych počas nakupovania. Televízor na stene s pruhovaným mintovo-bielym náterom slúži na objednávky cez e-shop, elektronika je skrytá v pulte s kasou.

Mintová farba na stenách

Na väčšinu vnútorných stien sme navrhli mintovú farbu. Túto farbu sme vybrali preto, že je nevšedná, priestor oživuje a necháva vyniknúť sortiment predajne. V častiach, ktoré sme chceli zvýrazniť, sme namiesto jednoliatej farby navrhli vertikálne pruhy. 

Výstavná plocha na okrúhlom pódiu

Na špeciálne produkty slúži vyvýšené pódium s polkruhovým pôdorysom. Pódium sa nachádza v zadnej časti predajne na osi jej hlavnej časti a zákazník ho má od vstupu do predajne na očiach. Pódium je možné v strede rozdeliť závesom pre prezentáciu dvoch rôznych značiek súčasne.  

Modulový regálový systém na mieru

Regálový systém sme navrhli na mieru z viacerých rôznych modulov, takže presne odpovedá potrebám predajne a vďaka oblým vrchným častiam vyzerá mäkko a detsky. Jednoliatosť regálov sme na niektorých miestach narušili vložením polkruhových minipódií pre výstavu špeciálnych produktov.

Otvorený strop

Vďaka otvorenému stropu sme mohli pri inštaláciách tovaru pracovať s jeho vešaním. Detská postieľka tak získala dojem, akoby sa nad podlahou vznášala. Rovnako sme zavesili aj guľové lampy, ktoré sú v rôznych výškach, takže pripomínajú oblaky.

Osvetlenie detskej predajne

Originálnym použitím triviálneho motívu sme vytvorili osvetlenie, ktoré dáva priestoru mäkké difúzne svetlo a charizmu. Strop so všetkými rozvodmi nad svetlami sme nechali natrieť načierno. Biele guľové lampy sme navrhli v hojnom počte, takže môžu pripomínať svietiace obklady.

Návrh výkladu detskej predajne

Do výkladov predajne sme umiestnili dve pódiá kruhového tvaru s priestorom pre vystavovaný tovar. Nad kruhmi sme sa pohrali so zavesenými prvkami, čím sme využili celú výšku výkladu. Obláčiky v hornej časti sú navrhnuté a ušité na mieru.

Priestor, ktorý láka dnu

Detský obchod je vďaka originálnym nápadom neprehliadnuteľný a nezabudnuteľný. Svetlé odtiene dodávajú jemnú detskú atmosféru, takže návštevník získa predstavu o sortimente predajne ešte skôr, ako do nej vkročí. Predajňa návštevníkov láka dnu. A o to nám išlo.

Autori interiéru: RULES architekti


Súťaž INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma aj v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Do niektorej z kategórií ďalšieho ročníka Interiér roku sa už od októbra môžu hlásiť architekti a interiéroví dizajnéri, a to nielen z Českej republiky, ale v tomto ročníku prvýkrát aj zo Slovenska!

Prihlásiť možno iba interiéry, ktoré vznikli v tomto roku. Uzávierka prihlášok je 20. 2. 2017 a výsledky budú vyhlásené v pražskom Centre súčasného umenia DOX, a to 28. 3. 2017 na kongrese o bývaní a architektúre Living Forum. V máji potom bude prebiehať výstava veľkoformátových fotografií súťažných interiérov.  

S najzaujímavejšími súťažiacimi budeme našich čitateľov postupne oboznamovať na webe www.mojdom.sk. Mojdom.sk je hlavným mediálnym partnerom súťaže na Slovensku, usporiadateľom súťaže je Inštitút bytového dizajnu.

Viac sa o súťaži dozviete na stránkach www.interierroku.cz

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/06 v predaji


Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov
Predplatné

E-shop

E-verzia časopisu

Najnovšie príspevky