Miniatúrna paneláková kuchyňa: Ako ju vkusne a prakticky zariadiť?

11.01.2019  |     

Samostatné kuchyne v panelákových bytoch často disponujú naozaj miniatúrnymi rozmermi. Vďaka šikovným nápadom sa tam však zmestí všetko potrebné vrátane atraktívneho vizuálneho stvárnenia.

Dobrý deň, veľmi pekne by som Vás poprosila o radu pri zariaďovaní mojej mini kuchyne. Bývam v klasickej bytovke (kuchyňa má rozlohu 3,70 × 2,20 m) a chcela by som po rokoch vymeniť starú kuchynskú linku za novú so vstavanými spotrebičmi (chladnička môže byť voľne stojaca, keďže je spravidla cenovo výhodnejšia). Kuchyňa by mala pôsobiť moderne a vzdušne, linku by som si želala svetlú s vysokým leskom. Mala by v nej byť dostatočne veľká pracovná plocha a stôl minimálne pre dve osoby, keďže v byte bývame dvaja. Veľmi by ste ma potešili, ak by ste mi pomohli s návrhom mojej vysnenej kuchyne.

S pozdravom, Mária 

Profi riešenie

Aby aj malý priestor pôsobil moderne a vzdušne, zvolila som pri návrhu svetlú kuchynskú linku aj doplnkové materiály. Použitý drevený dekor a vzorovaný obklad v zemitých farbách priestor zútulňujú, čo je nepochybne žiaduce. Mária chcela pôvodne umiestniť k oknu voľne stojacu chladničku, čo ale nepovažujem za šťastné riešenie, keďže by bránila vnikaniu svetla do miestnosti. Preto som sa ju rozhodla umiestniť bližšie k dverám a zabudovať do pásu vysokých skríň, v ktorom sa nachádza aj rúra a potravinová skriňa.

Aj zabudovaná chladnička sa dá v súčasnosti kúpiť za pomerne rozumné peniaze a do takýchto malých kuchýň predstavuje zaručene lepšiu voľbu ako tá voľne stojaca. Rozhodla som sa pre paralelné rozloženie kuchyne, pri ktorom sa do nej navyše vojde aj pekný okrúhly stolík. Za ním sa v prípade potreby komfortne najedia aj tri osoby. 

 

Ak chcete pri riešení kuchyne ušetriť, je lepšie zriecť sa lesklých povrchov kuchynských skriniek, ktoré sú spravidla nákladnejšie.

Ing. arch. Ivana Kríženecká

Tyrkysové doplnky a spotrebiče kuchyňu pekne dotvárajú. Sortiment je v súčasnosti naozaj bohatý a vybrať si môžete z rôznych (pastelových) farieb.

Jedálenský stolík má svoje vlastné osvetlenie, priestor za ním môžu dekorovať maľby alebo fotografie. 

IK INTERIORS

Ing. arch. Ivana Kríženecká 
T: +421908694892
M: ivana.krizenecka@gmail.com
W: www.facebook.com/ikinteriors.sk

NÁVRH A FOTO: IK INTERIORS
ZDROJ: časopis Môj dom 2/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 12/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky