Súťaž Interiér roku: Jednoduchý domček za mestom ideálny na rekreáciu

24.03.2017  |     

Zadanie klienta bolo vytvoriť príjemný jednoduchý nenáročný interiér letného rekreačného domu s použitím prírodných materiálov a prepojenie s okolitou prírodou, čo sa zároveň docielilo otvorením a zariadením terasy, ktorá sa tak stala súčasťou obytného priestoru.

​Dom sa nachádza v lese v blízkosti Brna. Interiér sa skladá z toalety, kúpeľne so sprchovým kútom, chodby, menšej detskej izby s poschodovou posteľou pre dve staršie dievčatá, spálne a hlavného obytného priestoru s kuchyňou a terasou s celkovou plochou 49,10 m2 + obytná terasa 39,6 m2.​

K miestu má klient veľmi blízky vzťah. Manželia sa tu pred rokmi zoznámili.

Pri tvorbe interiéru bol kladený dôraz na kvalitu zvolených materiálov ich spracovania a na kvalitu zariaďovacích predmetov. Za zmienku stojí napr. dlažba AXI z kolekcie talianskej firmy Atlas Concorde, ktorá je inšpirovaná drevom s hrubšou štruktúrou, alebo jedinečné batérie od Hansgrohe Axor Starck Organic, v ktorej sa snúbi minimalistický dizajn s inovatívnou technológiou, ekológiou a ekonómiou od dizajnéra Philippa Starcka, ďalej sanita od Villeroy & Boch, sedacia súprava od Ditre Italia, tapety od belgickej značky Omexco, svietidlá od španielskej značky Grok aj... Výrazným prvkom je hrubý neopracovaný korok Horta za už spomínanou sedacou súpravou od Ditre Italia.

Takmer všetok nábytok bol vyrobený na mieru firmou Target-design s.r.o. Dominujúcim materiálom bol prírodný dub so štruktúrovaným hrubým povrchom. Atypicky boli zvolené a zhotovené dvere so skrytými pántmi, a to svojou výškou 2,40 m.

V interiéri boli použité tiež dekoratívne stierky od talianskej firmy San Marco (Cadoro s hladkým povrchom) na toalete a v kúpeľni. V kuchyni a na kozube zase cementová stierka s hrubšou štruktúrou.

Hotový interiér sa odovzdal pred Vianocami a pre klienta znamenal veľkú spokojnosť.

Atmosféra design s.r.o., Lenka Zimmermannová

Top-Projekt s.r.o., Ing. arch. Ivoš Balusek

Súťaž INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma aj v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Do niektorej z kategórií ďalšieho ročníka Interiér roku sa už od októbra môžu hlásiť architekti a interiéroví dizajnéri, a to nielen z Českej republiky, ale v tomto ročníku prvýkrát aj zo Slovenska!

Prihlásiť možno iba interiéry, ktoré vznikli v tomto roku. Uzávierka prihlášok je 20. 2. 2017 a výsledky budú vyhlásené v pražskom Centre súčasného umenia DOX, a to 28. 3. 2017 na kongrese o bývaní a architektúre Living Forum. V máji potom bude prebiehať výstava veľkoformátových fotografií súťažných interiérov.  

S najzaujímavejšími súťažiacimi budeme našich čitateľov postupne oboznamovať na webe www.mojdom.sk. Mojdom.sk je hlavným mediálnym partnerom súťaže na Slovensku, usporiadateľom súťaže je Inštitút bytového dizajnu.

Viac sa o súťaži dozviete na stránkach www.interierroku.cz

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky