Ako vtesnať do panelákovej obývačky jedáleň aj pracovňu

25.02.2019  |     

Obývacia izba v byte mladej čitateľky plní vďaka praktickému návrhu aj úlohu jedálne i pracovne a svojím zariadením plne vyhovuje jej požiadavkám.

ZADANIE ČITATEĽKY:

Dobrý deň, chystám sa nanovo zariadiť obývaciu izbu vo svojom byte a chcela by som Vás poprosiť o pomoc s jej návrhom. Bola by som rada, ak by sme sa pritom zaobišli bez búracích prác a zachovali slepé zárubne, ktoré sa nachádzajú v celom byte, posuvné dvere nemusia zostať. V miestnosti by som okrem menšej sedacej súpravy, ktorá by mala v prípade poslúžiť aj ako príležitostné spanie pre hostí, rada mala aj menší jedálenský stôl, miesto na televízor nie je nutné. Chýbať by nemala knižnica a pohodlné kreslo na čítanie, resp. menší kútik, ktorý by poslúžil aj ako pracovisko. Páči sa mi biela farba, resp. svetlé odtiene, škandinávsky štýl, industriálne prvky a bola by som rada, ak by sa aspoň na jednej zo stien objavil tehlový obklad. Čím nižší rozpočet, tým lepšie.   

Vopred srdečná vďaka za pomoc. Zuzka

Profi riešenie

Pri návrhu som sa aj napriek neveľkému rozmeru obývačky snažil splniť všetky požiadavky čitateľky. Stenu za rozkladacou sedačkou dekoruje biely tehlový obklad, nechýba knižnica (výšku políc možno podľa potreby upraviť) a útulný čítací kútik, v rámci ktorého sa nachádza pohodlné kreslo, stolík na odloženie knižky a menšia stojanová lampa na nevyhnutné prisvietenie. Keďže čitateľka neuvažuje o televízore, umiestnil som k jednej zo stien pracovný stolík, ktorý využije nielen pri práci z domu.

Do druhého rohu som navrhol praktický okrúhly jedálenský stôl, ktorý z priestoru príliš neuberie a dobre poslúži až štyrom, resp. piatim osobám. Pri návrhu som pracoval s bielou a béžovou farbou, ako aj svetlým dreveným dekorom. Doplnkovou farbou je modrá, ktorá sa objavuje na kresielku, resp. čierno-biela kombinácia použitá na koberci a fotografiách.    

Biely tehlový obklad bol želaním mladej čitateľky. Výborne zapadá do škandinávskeho ladenia interiéru s jemnými industriálnymi prvkami.  

„Aby som splnil zadanie, nepoužil som žiaden nábytok na mieru a zachoval som pôvodné dvere, zárubne i podlahu.“

Mgr. art. Vojtěch Moškoř, dizajnér

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: MOSKOR DESIGN

ZDROJ: časopis Môj dom

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky