Návrh architekta, ako vytvoriť z miniatúrneho bytu plnohodnotné bývanie

07.07.2017  |     

Ako vytvoriť z miniatúrneho bytu plnohodnotné bývanie

ZADANIE ČITATEĽA:

Dobrý deň želám, chcel by som Vás poprosiť o pomoc pri návrhu bytu pre moju svokru, ktorá sa plánuje rovnako ako my sťahovať do novostavby. Priestor nie je veľký, no keďže v ňom bude bývať sama, plne postačuje jej potrebám. V byte nie je nutná manželská posteľ, priestor však treba vyriešiť tak, aby bola spálňa aspoň čiastočne oddelená od zvyšku. Nemala by v ňom chýbať rozkladacia sedačka na príležitostné spanie pre prípadnú návštevu, miesto na čítanie a umiestnenie knižiek ani menší pracovný kút. Byt by mal pôsobiť čisto a jemne a mala by v ňom dominovať biela farba a svetlé odtiene dreva.

Vopred vďaka za pomoc. 

Peter

PROFI RIEŠENIE  

Centrálny priestor neveľkého bytu som rozdelil na dve ústredné časti – obývaciu a spaciu, ktoré od seba oddeľuje drevený predel. Ten neveľký byt príliš nezahltí a zároveň poslúži aj ako knižnica. Súčasťou spálne je aj pracovný kút, ktorý ponúka ďalší priestor na umiestnenie kníh, čo bolo súčasťou zadania, a priestranná skriňa. Oddychová časť je tak pri vstupe do bytu na prvý pohľad takmer neviditeľná a poskytuje dostatok súkromia.

 

Obývací priestor nie je príliš zahltený nábytkom, čo prispieva k čistote riešenia. Nachádza sa v ňom aj jedálenské sedenie s okrúhlym stolom, ktorý ho zjemňuje. Menšia kuchyňa do tvaru písmena L so vstavanými spotrebičmi plne vyhovuje potrebám jednočlennej domácnosti. Hneď pri vstupe do bytu, kde sa nachádza aj kúpeľňa s toaletou, som navrhol úložný systém, ktorého súčasťou je aj chladnička s mrazničkou. 

ARCHITEKT

Ing. arch. Michal Ondrejčo
www.michal-ondrejco.sk

Použitá potlač byt dynamizuje, nepôsobí však rušivo.

Súčasťou skrinky na TV sú aj uzavreté časti na odloženie rôznych nevyhnutností.

„V byte som použil nenápadné tóny, ktoré malý priestor optický zväčšujú – bielu farbu dopĺňa dekor svetlého dreva a pastelové odtiene.“

Ing. arch. Michal Ondrejčo

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE MICHAL ONDREJČO
ZDROJ časopis Môj dom 6/2017

Tagy:
malé byty návrhy interiérov kuchyne s obývačkou zariaďovanie bytu

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky