Súťaž Interiér roku: Náročná premena rodinného domu spoza oceánu

21.01.2018  |     

Zadaním investora nehnuteľnosti bol návrh domu a interiéru v Miami na Floride. Zrealizovať kompletnú dokumentáciu a návrh interiéru vrátane kompletného dodania vnútorného vybavenia. Išlo o skĺbenie pôdorysných požiadaviek štandardných v danej lokalite s európskym štýlom bývania a zvykmi majiteľov pri užívaní domu.

Návrh sa musel napríklad vyrovnať s oddelenými kúpeľňami rodičov, ktoré bolo nevyhnutné umiestniť kvôli prípadnému budúcemu predaju. Vznikali tým neobvyklé nároky na delenie vnútorného priestoru a usporiadanie jedného celého krídla domu.

Návrh sa vypracoval na základe technických možností realizácie na mieste výstavby. Časť projektu  vrátane všetkých technológií realizovala miestna firma s certifikáciou a oprávnením stavbu zhotoviť. 

Celý interiér domu bol navrhnutý a kompletne pripravený v Českej republike. Všetko vybavenie bolo v príslušnej fáze vymerané a následne zadané na výrobu jednotlivým subdodávateľom v Českej republike a okolitých európskych krajinách.

 

Celý projekt bol logisticky veľmi náročný. Jednotlivé prvky interiéru sa kompletizovali na inej strane oceánu, ako sa nachádzal rekonštruovaný objekt. 

Dodával sa nielen solitérny nábytok (sedacie súpravy, stoly, stolíky, stoličky, komody), ale aj vstavané skrine a postele, vyrobené presne na mieru a želanie zadávateľa vo Veľkej Británii. 

V neposlednom rade boli súčasťou dodávky aj tieniace systémy na okná, ďalej záclony a závesy. Bolo nevyhnutné všetko navrhnúť v dostatočnom predstihu tak, aby sa dodržal časový harmonogram výstavby a splnil sa termín odovzdania klientovi. 

Deň odovzdania bol naplánovaný rok vopred a nebolo možné posunúť ho. Na miesto výstavby boli v americkom štýle dodané iba podlahové krytiny a kuchyne.

 

Villa Bianca Miami

Kateřina Šindelářová 

www.beunique.cz

Viac o súťaži Interiér roku 2017

Tagy:
Miami zariaďovanie bytu domy na Floride Interiér roku 2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 8/2019
v predaji


Najkrajšie rastliny v novembri
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky