Súťaž Interiér roku: Elegantný pánsky byt s osobitými vintage prvkami

25.02.2018  |     

Nové dispozičné riešenie bytu s veľkosťou 4 + kk naplnilo všetky požadované úžitkové parametre moderného pánskeho bytu.

V priebehu projektových prác investor vyslovil želanie umiestniť v byte osobité kusy nábytku, napríklad stolík z pôvodného kováčskeho mechu z pradedovej dielne (plánoval ho dať do obývačky) a ďalšie doplnky, ktoré sa mali stať súčasťou vznikajúceho interiéru. 

 

„Cieľom bolo vytvoriť vyváženú súhru tak, aby byt v konečnej podobe pôsobil moderne a zároveň nenásilne akceptoval požadované výrazné solitéry. Pri návrhu a realizácii sa teda kládol dôraz na detail, výber materiálov a, samozrejme, na celkové vyhotovenie“, hovoria autori.

Kuchynská linka bola vyrobená na zákazku zo špeciálne upraveného eukalyptu s pracovnou doskou z opaľovanej žuly. Rovnaká dyha bola použitá aj na výrobu interiérových dverí vrátane dyhovaného kovania. Funkčnosť kuchyne v otvorenom priestore je riešená integrovaným digestorom so spodným odťahom a varnou doskou BORA CLASSIC v kombinácii s celoplošným grilom Tepanem z nehrdzavejúcej ocele.

S ohľadom na podlahové vykurovanie bola v prevažnej časti interiéru použitá keramická dlažba s neutrálnym dekorom dreva. Vzhľadom na to, že byt je na poslednom poschodí, sa do obytných miestností osadili klimatizačné jednotky.

V obývačke je na stene použitý výrazný hrubý prírodný kameň, rovnako v kúpeľni a WC. Výnimočný vzhľad kúpeľne a WC ešte podčiarkujú dizajnové zariaďovacie predmety doplnené atypickým nábytkom. 

Jednotlivé dekoratívne prvky a doplnky z ciest si už vyberal a umiestňoval sám investor. Spolupráca s ním bola veľmi pohodová a priateľská. 

 

Autor: mad-design, Ing. Marek Dvořák a Martin Dobrovolný

Viac o súťaži Interiér roku 2017

Tagy:
podlahové vykurovanie keramická dlažba vintage štýl pánske byty Interiér roku

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky