Francúzsky vidiek v malom mestskom byte

04.05.2018  |     

Mladá čitateľka túžila mať svoj nový byt navrhnutý v praktickom štýle s nádychom anglického alebo francúzskeho vidieka. Šikovní architekti stavili na jednoduchosť a krásu ukrytú v nadčasovom dizajne. Z nenápadného bytu vykúzlili ozaj nezvyčajný a príjemný ženský interiér.

ZADANIE ČITATEĽOV

Ako vaša verná čitateľka sa na vás obraciam s prosbou o pomoc pri návrhu interiéru môjho prvého vlastného bytu. Všetky financie som vynaložila na jeho kúpu, preto by ma veľmi potešilo, ak by ste mi pomohli navrhnúť obývaciu izbu s kuchyňou. Mám rada praktický a účelný štýl s nádychom anglického a francúzskeho vidieka, avšak žiadne ružové a fialové farby a ani veľmi vyrezávaný a masívny nábytok. V byte by som chcela veľkú knižnicu, pretože mám veľké množstvo kníh, a kreslo na čítanie. Moje preferované farby sú béžová, krémová, zlatá, farby slonovej kosti. Prípadne červená alebo oranžová, no len na doladenie.

Lucia

PROFI RIEŠENIE  

Mladej dievčine sme vytvorili príjemný a čistý interiér. Priestor je plný moderných a jednoduchých línií. Majiteľka bytu má rada prvky vidieckeho štýlu, ktoré sme sa do návrhu snažili zapracovať. Jeho príťažlivosť tkvie predovšetkým v doplnkoch a detailoch, starostlivo vybraných, pôsobiacich opotrebovane a nadčasovo.

Pokojnú a útulnú domácku atmosféru sme dosiahli nábytkom s rustikálnym nádychom v bielej farbe v kombinácii s prvkami z masívneho dreva. Tehlový obklad za kuchynskou linkou dodal miestnosti industriálny nádych a zároveň vytvára príjemné teplo domova. Posuvné drevené dvere dotvárajú celkový dizajn návrhu. V kuchynskej časti sme použili dlažbu vo vintage štýle, ktorá prechádza do drevenej podlahy so vzorom rybej kosti. 

 

ARCHITEKTi

Ing. Monika Ivanková
Ing. Marek Ivanko 
www.monmaratelier.sk

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: MAREK IVANKO, MONIKA IVANKOVÁ
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2018

Tagy:
rustikálny nábytok byty rustikálny štýl mestské byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky