Veselý, nápaditý a farebný dvojizbový byt kreatívnej majiteľky

09.05.2018  |     

Veselý, farebný, nápaditý. Presne ako jeho majiteľka. Byt mladej brazílskej ilustrátorky Jackie Diedam je plný ilustrácií, obrazov, fotografií aj kníh a má neopakovateľnú atmosféru.

DLHÉ ZRKADLO ODRÁŽA pestré prebaly kníh v knižnici naproti a z istého uhla pôsobí tiež ako jeden z obrazov.

VÝHODOU BYTU je dostatok prirodzeného svetla, ktoré ešte znásobujú početné zrkadlá. Biela a sivá farba i otvorené police dodávajú priestoru pocit vzdušnosti.

 

Zorganizovaný neporiadok

Tento umelecký byt sa rozkladá na ploche 60 m2 a napriek tomu sa tu podarilo vytvoriť vzdušný a pútavý priestor na prácu aj odpočinok. Jedna izba slúži ako spálňa a šatník, v druhej je zasa situovaná obývacia časť a tá pracovná s dvoma veľkými stolmi, kde majiteľka spolu so svojím priateľom fotografom tvoria.

Prvá vec, ktorá po vstupe do bytu upúta pozornosť, je akvarel, ktorý zobrazuje pobrežie Amalfi. Sýta zeleň, tyrkysové vlny, zlatý piesok pripomínajúci dovolenku v Taliansku. V byte, ktorý vďaka množstvu obrazov a dekorácií pôsobí ako malá galéria, rýchlo zabudnete na to, že v skutočnosti sa nachádzate uprostred Kolína. Pri prehliadke stien, poličiek či dverí na chladničke nachádzate neustále nejaké zaujímavé artefakty s umeleckým nádychom. Či už sú to grafiky, čiernobiele fotografie zachytené na film, alebo farebné koláže z instagramových fotiek.

„Som rada, že sa nám tu podarilo zariadiť si aj domácu kanceláriu. Milujem tento ‚zorganizovaný neporiadok‘, ktorý je pre mňa zároveň ďalšou inšpiráciou k práci,“ vysvetľuje Jackie. Napriek tomu, že táto mladá dáma pochádza z ďalekej Brazílie, dokáže oceniť veselú atmosféru Kolína. Svoj smútok za domovom sa snaží ventilovať prostredníctvom umenia. Jej byt má neopakovateľnú atmosféru, ktorá dokáže navodiť pocit, akoby ste cestovali po exotických krajinách.

„Pracujem z domu, pretože sa mi nechce prenajímať si iný priestor na tvorbu. Má to svoje výhody, ako napríklad to, že sa nemusím do práce elegantne obliekať. Samozrejme, nájde sa aj niekoľko nevýhod – domáce povinnosti často odvádzajú pozornosť od roboty, ale človek s dobrou organizáciou práce sa po čase naučí ignorovať veci, ktoré nie je nutné spraviť hneď a zaraz, a cez víkendy nemyslieť na nedokončené projekty.“

Jackie, majiteľka

Katarínin pohľad

Pekné, pozitívne, hravé, veselé, farebné. Presne tak si predstavujem byt mladej ilustrátorky. Miesto zbytočných kusov nábytku treba vystaviť na obdiv svoje diela. Páči sa mi to množstvo denného svetla, ktoré celý byt zaplavuje a dodáva mu mimoriadne pozitívnu atmos­féru. Niektorí umelci majú byty „preplácané“ všetkým možným a v konečnom dôsledku síce pôsobia originálne, ale chaoticky. To však nie je prípad Jackie, ktorá skombinovala decentné zariadenie bytu s umeleckým obsahom nenásilne a s citom, čím dosiahla veľmi svieži výsledok. 

 

KTO TU BÝVA

Jackie Diedam

Pochádza z Brazílie, ale v súčasnosti býva v nemeckom Kolíne, kde patrí medzi najznámejšie ilustrátorky. Po skončení tamojšej medzinárodnej školy dizajnu pracuje na voľnej nohe a venuje sa okrem iného aj ilustrovaniu detských kníh.

jackiediedam.com

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2018

Tagy:
byty interiérový dizajn rekonštrukcie bytov Jackie Diedam

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 4/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

Najnovšie príspevky