4 x domáca pracovňa: Aby práca z domu išla od ruky

20.06.2018  |     

Ak aj vy patríte k tým, ktorí preferujú prácu z domu, rozhodne by ste si mali dať záležať na tom, ako bude vaša pracovňa či pracovný kútik vyzerať. Chcete predsa podať čo najlepší výkon, zbytočne sa nerozptyľovať a zároveň sa cítiť pohodlne a útulne.

Štýl 1: SVIEŽA

Zelená farba symbolizuje harmóniu a vitalitu, čerstvosť i sviežosť a prináša pokoj našim zmyslom. Do pracovne je teda ideálna. Ak nie na ploche celej steny, potom aspoň vo forme doplnkov. Zelenú do pracovne môžete zakomponovať aj v podobe živých rastlín, ktoré okrem pozitívneho vyžarovania produkujú aj kyslík potrebný na kreativitu, takže sa vám bude nielen dobre dýchať, ale aj skvele tvoriť.

Štýl 2: UMELECKÁ

Nábytok si hneď nemusíte vešať na reťaz, ale inšpirovať sa môžete v iných smeroch. Steny natreté čiernou tabuľovou farbou priam lákajú všetky kreatívne duše, aby ich popísali svojimi nápadmi, tabuľkami či grafmi. Pracovňa je na takýto umelecký únik priam ideálna, nehovoriac o ušetrenom papieri. Na stenu primontujte držiak na časopisy, drevené štipce na poznámky a garantujeme vám, že pracovať sa tu bude jedna radosť. 

Štýl 3: MINIMALISTICKÁ

Ak vám dispozícia neumožňuje vyčleniť pracovným povinnostiam celú miestnosť, vytvorte si pracovný kútik napríklad v obývačke. Kvalitný stôl so zásuvkami by nemal byť príliš masívny, aby na seba nepútal pozornosť na úkor ostatného zariadenia. Po skončení práce všetko schovajte do zásuviek, aby vám pohľad na ne neevokoval pracovné povinnosti a obývačka mohla slúžiť opäť na chvíle relaxu.

 

Štýl 4: ÚTULNÁ

Pre tých, ktorí každý deň poctivo podávajú pracovný výkon z domu, by mala byť pracovňa miestom, v ktorom sa budú cítiť nanajvýš útulne. Je preto nutné vniesť do nej nielen to nutné, čo k práci potrebujete, ale aj obľúbené predmety a dekorácie, ktoré z nej pomôžu vytvoriť miesto, kde sa budete cítiť v prvom rade „doma“. Ak v nej budete mať teplé farby, textílie, knihy a obrazy či fotografie na stenách, budú vás z nej musieť vyháňať...

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom špeciál

Tagy:
pracovňa návrhy interiérov nábytok do pracovne domáce pracovne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky