Útulný mestský byt v retro štýle

10.07.2018  |     

Amsterdamská štvrť Oud West je obľúbeným miestom mladých ľudí vďaka neopakovateľnej a uvoľnenej atmosfére. Ponúka bohaté kultúrne vyžitie a veľa príležitosti na zábavu, zároveň sa tam však môžete cítiť ako na vidieku. Nájdete tam aj tento milý byt.

Okúzlený dizajnom

Predtým, ako sa Reinhout de Gross presťahoval do tohto bytu, zariaďovanie a vybavovanie domácnosti nejako veľmi neprežíval. Akonáhle však mal v rukách kľúč k svojmu novému kráľovstvu, vyrazil na svoju prvú výpravu za doplnkami a nábytkom.

Rôzne, ale rovnaké. Stolička je každá iného tvaru. Spája ich však rovnaký tyrkysový náter, ktorým ich majiteľ zjednotil.

 

Čoskoro zistil, že ho to veľmi baví a o čosi neskôr sa dokonca zamestnal vo firme, odkiaľ pochádza i väčšina vybavenia v jeho pôsobivom a útulnom byte. Ten Reinout de Gross popisuje ako hravé retro-skandi a pri jeho zariaďovaní sa snažil o vytvorenie sviežeho a mladistvého dojmu. Inšpiráciu hľadal všade, navštevoval rôzne weby, kamenné obchody aj trhy.

„Keď som hľadal čosi do kuchyne, moja mama mi odporučila stránky Westwing. Dovtedy som ich nepoznal, takže keď som tam našiel presne to, čo som hľadal, okamžite som nakupoval. A že vo Westwing budem raz pracovať, mi ani vo sne nenapadlo.“

Masívna drevená skrinka v obývačke pôsobí starším dojmom, ako v skutočnosti je.

Nepriehľadnuteľným prvkom Reinoutovho bytu je strom v obývačke. Chcel tam mať totiž niečo, čo žije a rastie, a tak ho dostal ako darček na narodeniny od rodiny a priateľov. Žiadny iný predmet ani kus nábytku pre neho nemá takú hodnotu. Policu v kuchyni si zasa nechal vyrobiť na mieru podľa vlastného návrhu.

 

Katarínin pohľad

Keďže tyrkysová je moja obľúbený farba, tie stoličky ma dostali a vážne uvažujem nad tým, že rovnaký „šat“ doprajem aj tým mojim kuchynským. Veľmi sa mi páči aj dispozícia bytu – otvorený priestor, ktorý spája kuchyňu s obývačkou na mňa pôsobí vzdušne a viem si predstaviť, ako harmonicky by pojal aj väčšie osadenstvo hostí. Ale čo sa mi páči úplne najviac, sú tie mini schodíky, ktoré vedú z obývačky na útulnú terasu s drevenou lavičkou a ťahavými rastlinami. Jednoducho - chutný byt so všetkým, čo k sympatickému bývaniu patrí.

Text: WESTWING Redakčne upravila: KATARÍNA BAROŠOVÁ

Foto: westwing home & living Zdroj: časopis Môj dom 6/2018

Tagy:
retro štýl Westwing retro byty byty v Amsterdame

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky