Svetlý byt pre 4-člennú rodinu doplnený atypickým nábytkom a doplnkami v severskom štýle

26.07.2018  |     

Byt je určený na príležitostné bývanie 4-člennej rodiny, ktorá žije dlhodobo v zahraničí. Návrh interiéru si klienti objednali v priebehu výstavby celého objektu. Dispozičné riešenie zostalo bez zmien.

Všetky miestnosti sú orientované do tichého vnútorného dvora. Drevená podlaha, dvere, obklady, sanita a batérie boli vybrané z ponuky štandardov.

Cieľom bolo v tomto menšom byte vyriešiť ďalšie vybavenie (kuchynskú linku, šatníkové skrine, ostatný nábytok, doplnky a tienenie) a predovšetkým zabezpečiť dostatok úložných priestorov.

 

Z veľkej časti bol atypický nábytok navrhnutý na mieru, ale vybrané boli aj hotové kusy z masívneho dubového dreva. Ako napríklad komoda v obývacej izbe, jedálenský stôl alebo posteľ v spálni.

Celkovo je byt ladený do svetlejších jemných tónov sivej, béžovej a bielej. Len v detskej izbe sú pre oživenie farebné červené a zelené police a výrazná farebná tapeta zemegule. Pod atypickými posteľami pre deti sa nachádza úložný priestor.

Spálňa je, naopak, doplnená svetlou textilnou tapetou, textilným svietidlom na strope a svetlosivou komodou. Vzhľadom na menšiu veľkosť spálne rodičov nie je v miestnosti žiadna šatníková skriňa. Preto je navrhnutá v komore, kde je tiež umiestnená práčka so sušičkou a väčšie zrkadlo.

Väčšie úložné priestory sú tiež pri vstupe v predsieni. Výrazným prvkom v obývacej izbe nad sedacou súpravou je veľké zrkadlo v masívnom drevenom ráme, ktoré priestor opticky zväčšuje a vytvára dojem obrazu.

Kuchynská linka je súčasťou obývacieho priestoru. Skrinky s bielymi lakovanými dvierkami sú doplnené vstavanými spotrebičmi v bielom dizajne, hornými skrinkami z dubovej dyhy a masívnou dubovou pracovnou doskou.

Byt pôsobí útulným, ale pritom svetlým dojmom a je oživený doplnkami v severskom štýle.

Autor interiéru:

Ing. arch. Simona Fišerová
ROOM architects
www.roomarch.cz

 

realizácia 04/2018

plocha bytu – 64 m2

Tagy:
rekonštrukcia bytu návrhy interiérov byty v Prahe škandinávsky štýl nábytok z masívu

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky