Návrh otvoreného prízemia, ktoré bude slúžiť ako kuchyňa, obývačka i jedáleň

03.08.2018  |     

Veľký otvorený interiér navrhol architekt opticky rozdeliť na jednotlivé zóny, no zároveň mu ponechal jednoliaty charakter. Kombinácia masívneho dreva a bielych tehlových obkladov vytvorili vzdušný a čistý priestor.

ZADANIE ČITATEĽA

Obraciam sa na vás so žiadosťou o pomoc pri návrhu otvoreného prízemia, ktoré bude slúžiť zároveň ako kuchyňa, obývačka i jedáleň. Prírodné materiály sú pre nás prvoradé, takže by sme v ňom mali radi veľa dreva. Interiér by mal byť svetlý a vzdušný, môže byť s jemným etno nádychom. Rada by som mala kuchyňu bez horných skriniek, naopak, jedna stena môže byť použitá na vysoké skrine. Chladničku preferujeme voľne stojacu. Potrebujeme jedálenský stôl pre šesť ľudí, no neviem, kam ho umiestniť, keďže by som chcela mať v kuchyni aj ostrovček. S deťmi totiž radi varíme.

 

PROFI RIEŠENIE  

Pri návrhu som vychádzal z predstáv čitateľky, čiže vytvoriť vzdušný a útulný priestor v prírodných svetlých farbách. Navrhnutý kuchynský ostrov je z druhej strany prístupný sedeniu, čitateľka tak môže variť s deťmi. V kuchyni nie sú použité horné skrinky, iba línia jednej police, úložný priestor je riešený vo vysokej zostave. Tá je z jednej časti uzavretá, z druhej otvorená. Vo vysokej zostave je osadená samostatne stojaca retro chladnička SMEG. Jedálenský stôl je situovaný pred oknom do záhrady. Jeho umiestnenie bolo najväčším rébusom.

Boli iba dve možnosti – buď pri vstupe do priestoru, alebo medzi schodisko a okno do záhrady. Nakoniec som zvolil navrhnutý variant. Nie je totiž vhodné vstupovať hneď do priestoru jedálne. Okrem toho tu bola tiež požiadavka na šesť miest, čo by znamenalo zrieknuť sa v tomto prípade ostrovčeka. V celom priestore sú použité prírodné materiály – smerom od čela stola som použil dizajnový prvok dreveného pňa, ktorý sa opakuje tiež ako sedenie pri ostrovčeku. Denný priestor si tak zachováva prírodný severský nádych.

ARCHITEKT

Ing. arch. Tomáš Brindza, www. tb-arch.sk

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: TOMÁŠ BRINDZA

ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
návrhy interiérov tehlové obklady dizajn interiéru otvorené prízemie retro chladničky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky