Keď starý byt ožije farbami a dobrými nápadmi

20.08.2018  |     

Byt v staršom pražskom dome s rozlohou 43 metrov štvorcových dostal nového majiteľa. Keďže bol v pôvodnom stave, vopred bolo jasné, že sa bude prerábať.

Majiteľ si na kompletnú rekonštrukciu vrátene výmeny všetkých povrchov vybral dizajnérku, ktorá má bohaté skúsenosti, spolupracovala aj s austrálskymi architektmi a dizajnérmi a tiež sa zaoberá dizajnom a predajom talianskeho nábytku. Pozrite sa, ako sa jej to podarilo.

Chýba spálňa? Problém vyrieši box na spanie?

Starý byt má slúžiť iba na krátkodobý prenájom, avšak i tak bolo potrebné zabezpečiť, aby poskytoval všetky dôležité funkcie na pohodlné moderné bývanie. Napriek neveľkému priestoru tu nájdete všetko potrebné. Veľmi praktický i estetický je spací box vytvorený z dreva, ktorý predstavuje súkromný priestor na spanie i relax pre dve osoby. Ak chcete byť ako v samostatnej izbe, stačí zatiahnuť závesy.

 

Kuchyňa so stolom i pracovným kútom

Vedľa spacieho boxu sa nachádza obývací kút s rohovou sedacou súpravou a konferenčným stolíkom, ktorý zvýrazňuje tyrkysový koberec. Obývacia miestnosť je prepojená s kuchyňou vybúraním časti múru medzi pôvodnou obývačkou a kuchyňou. Rohova kuchynská linka poskytuje dostatok priestoru na prípravu jedla. V rámci priestoru kuchyne je aj štvormiestny jedálenský stôl, a tiež tu nájdete menší pracovný stôl so stoličkou.

Zamurovali dvere a vznikla veľká kúpeľna

Premeny sa dočkala aj kúpeľňa. Pôvodná bola veľmi malá, nepoužiteľná. Dvere, ktoré kedysi viedli cez chodbu do kuchyne boli zamurované a dnes je na tých miestach osadená toaleta. Do kuchyne sa vchádza cez obývačku. Tak sa podarilo výrazne zväčšiť priestor kúpeľne a umiestniť sem veľký sprchový kút. V priestoroch chodby a kúpeľne zohrávajú najdôležitejšiu úlohu z farieb biela, sivá a zvláštny odtieň modrej. V kúpeľni si môžete vytvoriť atmosféru podľa nálady – RGB podsvietením.

Príjemné farby a hravá geometria

Celková farebnosť bytu je ladená v teplých odtieňoch žltej modrej a farby dubu (byt dostal nové dubové parkety, kde bolo treba). Inšpiráciu v použitých farbách, ktoré osviežujú nabielo vymaľovaný byt dizajnérka našla v starých náteroch. Zaujímavým momentom je použitie geometrických vzorov v kuchyni. Nie sú len na bielo-modrej zástene medzi spodnou a vrchnou časťou linky, ale aj na šesťuholníkovej sivo-bielej dlažbe, ktorá postupne prechádza do parketovej podlahy. Bodkou za celou rekonštrukciou sú biele matne lakované dvere vo viedenskom štýle.

 

Rekonštrukcia bytu v skratke

Návrh: DESIGNIST – Ivana Šustrová

Realizácia: 2018

Stavba: DEKBET

Stolárska výroba: Woodoo

Osvetlenie: Claro

Dvere: Internal

Podlahová plocha: 43 m2

Sabína Zavarská

Foto: Tomáš Dittrich

Tagy:
byty rekonštrukcia bytu dizajn interiérov byty v Prahe

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky