Ako upraviť menšiu panelákovú izbu na spoločný priestor pre troch bratov

07.09.2018  |     

Aj neveľkú izbu v paneláku možno šikovne upraviť tak, aby poskytla útočisko pre troch veselých chlapcov. Výsledné riešenie dokázalo, že zmena nemusí byť pritom vôbec finančne nákladná.

ZADANIE ČITATEĽA

Bývame v trojizbovom panelákovom byte a máme troch chlapcov. Najmladší spí zatiaľ s nami v spálni, no po čase sa pridá zrejme do detskej izby k starším bratom. Najstarší syn má dvanásť rokov, rád hrá futbal. Menší má päť, zbožňuje mačkovité šelmy, hlavne levy. Chlapci potrebujú dostatok úložného priestoru na oblečenie. Keďže často a radi stavajú z lega, chcú priestor na odkladanie hotových stavieb, najmä, aby im ich najmenší nejedol. Dvere z chodby by sme radi vymenili, možno za posuvné. Prosím poraďte, ako šikovne zariadiť spoločnú detskú izbu pre všetkých troch tak, aby nás zmena veľmi finančne nezaťažila.

PROFI RIEŠENIE

Aby sme v malej izbičke vytvorili čo najviac úložného priestoru, využila som steny a ich výšku v maximálnej možnej miere. Navrhla som súbor postelí na jednej strane, na strane druhej sú skrine, ktoré pokračujú ponad dvere. Hoci chlapci do horných skriniek bez pomoci stoličky nedosiahnu, ukladať si tam môžu veci, ktoré využívajú len málo. Pracovný stôl oproti posteliam je koncipovaný pre dvoch malých školákov. Brala som do úvahy i vekový rozdiel medzi súrodencami. Kým začne do školy chodiť i najmladší brat, najstarší už stôl nebude potrebovať. Vedľa stola je skrinka s vysúvacími škatuľami na odkladanie lega, ktoré majú chlapci v obľube. V strede izby tak vznikol pekný priestor na hry a šantenie. Čitateľka síce túžila po posuvných dverách, no navrhla som predsa len klasické otváravé. Vďaka nim je vedľa nich dostatočný úložný priestor, zasúvacie dvere by  zbytočne ubrali z hĺbky skrine. Farebnosť som sa snažila prispôsobiť existujúcej podlahe, keďže snahou bolo vy-tvoriť nový priestor za čo najnižšie náklady.

ARCHITEKTKA

Ing. arch. Ivana Kríženecká

www.facebook.com/ikinteriors.sk/

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE IVANA KRIŽENECKÁ
Zdroj: časopis Môj dom 8/2018

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby panelákové izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky