Ako spraviť z malej a tmavej izby hotovú oázu pre štyri sestry

05.10.2018  |     

Z malej a tmavej izby sa stala romantická oáza pre štyri sestry. Dievčenský svet je plný farieb, kvetov a praktických riešení, na ktoré šikovná architektka myslela od samého začiatku.

ZADANIE ČITATEĽA

Máme tri dospievajúce dcéry a jednu menšiu – tretiačku. Všetky štyri majú spoločnú izbu a  radi by sme im ju zariadili tak, aby sa im páčila a cítili sa v nej všetky dobre. Izba je orientovaná na východ, takže počas dňa tam veľa svetla nie je. Aj preto uprednostníme skôr svetlé farby a odtiene. Uvítame šikovné riešenia, ktoré vedia priestor opticky zväčšiť, či šikovné úložné systémy. Nepotrebujú už miesto na hračky, skôr kútik na čítanie a učenie, priestor na kozmetiku a počítač. Dievčatá túžia po ženskej a romantickej izbičke, obľubujú bielu a staroružovú, no nebránia sa ani iným farebným kombináciám.

PROFI RIEŠENIE

Dve poschodové postele som rozdelila po oboch stranách izby diagonálne tak, aby mala každá priestor na osobné veci pri posteli. V nikách v stene je nad každou posteľou zabudované osvetlenie. Po oboch stranách izby nám vznikli dva veľké úložné systémy. Napravo od dverí je skriňa s hĺbkou na celú šírku postele, čo umožňuje vytvoriť skoro dvojradovú skriňu. Vzadu sú navrhnuté vešiakové tyče a vpredu dve posuvné policové časti na ďalšie oblečenie.

Dvere sú skladacie, čiže celý priestor skrine sa dá otvoriť naraz. Zelená skriňa rozbíja jednotnú líniu a je prispôsobená línii ostenia okna. Stôl ostáva pod oknom a vytvára priestor na sedenie pre tri osoby naraz. Časť z neho funguje ako toaletný stolík. Vyklápacia časť po zatvorení tvorí so stolom jednu plochu. Základnou zmenou je liata epoxidová podlaha bielej farby, ktorá izbu opticky zväčší. Vstupné dvere navrhujem posuvné do púzdra bez obložky.

Táto stena je výrazná vďaka tapete, ktorá je aj na posuvných dverách, aby pôsobili nenápadne. K tapete sú farebne ladené pracovné stoličky a zelená skriňa v štýle vintage.

ARCHITEKTKA

Ing. arch. Adriana Zoššáková Kristofčáková, InDi

interierovydizajn.com

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: Adriana Zoššáková Kristofčáková
ZDROJ: časopis Môj dom 9/2018

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby panelákové izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky