Byt, v ktorom je každý jeden kúsok originálom

02.11.2018  |     

Zebrí vzor, prachovky z peria, nadrozmerné kimoná, čierny strop a uprostred toho všetkého... Laura Karasinski.

Toto zázračné dieťa viedenskej umeleckej scény a členka prestížneho rebríčka Forbes 30 pod 30 v jednej osobe si razí cestu nevšednosti. Chcete dôkaz?

Každý roh, každé zákutie, každá miestnosť jej viedenského bytu je originálom, po okraj naplneným suvenírmi, pripomienkami na pracovné projekty a vecami, ktoré vyzerajú tak neobyčajne obyčajne (všimli ste si gigantické zápalky v predsieni?!), že sa ich skrátka nemôžete nabažiť. Otvorila dvere návšteve z Westwingu a pozvala nás do krajiny, kde sa zázraky dejú na počkanie.

Čo vystihuje byt najlepšie? Eklektizmus zmiešaný s vintage a modernými prvkami.

Majiteľka a umelecká riaditeľka ateliéru Karasinski si na nudu príliš nepotrpí ani u seba doma, ani vo svojej práci. Také zvučné mená ako Campari či preslávené viedenské podniky Motto a Zum schwarzen Kameel jej to ani nedovolia.

 

Bola snáď múza k mladej Rakúšanke štedrejšia ako k ostatným? „Vôbec nie. Stačí len chodiť s očami otvorenými dokorán a všímať si na svete maličkosti,“ prezrádza Laura pôvod svojej inšpirácie.

Hoci jej srdce patrí rakúskej metropole, za novými nápadmi rada vyráža aj za hranice. Odrazom cestovateľskej vášne je jej interiér – vzrušujúci, prekvapivý, výnimočný a plný predmetov zo všetkých kútov sveta. 

Prvky luxusu aj striedmej jednoduchosti, vintage nábytok a dizajnové výstrelky tu dokonale vystihujú vzburu proti všedným konvenciám a zaškatuľkovaným interiérovým štýlom. Kombináciu zdanlivo nezlučiteľného vystihujú dve slová – eklektický štýl. Bol doslova stvorený pre rozličné druhy nábytku a doplnkov. Laura ho vo svojom príbytku použila s takou ľahkosťou, že keď sa s ňou a jej interiérom lúčite, zmocní sa vás pocit, že prichádzate o niečo skvelé.

 

Text a foto: WESTWING, www.westwing.sk
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
byty starožitný nábytok vintage eklektický štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky