Jednoizbový pánsky byt nemusí pôsobiť nudne!

08.11.2018  |     

Malý pánsky byt vôbec nemusí pôsobiť prísne ani nudne. Najmä ak sa jeho majiteľ venuje zaujímavým záľubám. Svetlý interiér dáva jasne najavo majiteľovu lásku k hudbe i športu a zároveň odhaľuje jeho zmysel pre praktický život.

„Kontrabas je výnimočný nástroj. Milujem, keď cítim, ako mi hudba pri hraní vibruje celým telom.“

Radovan, majiteľ bytu

Keď muž vie, čo potrebuje

Po kúpe jednoizbového bytu v novostavbe sa mladý muzikant chvíľu pohrával s myšlienkou, že si ho zariadi sám. Keďže mu však koníčky (hudba) a práca zaberajú takmer všetok čas, rozhodol sa radšej osloviť skúsené architektky: „Dizajnérky z KIVVI architects ma upútali svojimi realizáciami – dievčatá sú odvážne a kreatívne. Vedia s priestorom čarovať. Mal som tušenie, že si poradia aj s mojím stiesneným interiérom.“ Mladému hudobníkovi záležalo predovšetkým na tom, aby mal všetko účelne zariadené. 

„Nad vzhľadom som veľmi nepremýšľal. Priestor som si predstavoval podľa možností svetlý a vzdušný. Pokiaľ ide o spálňu, nechcel som prísť o pocit súkromia. Som rád, že sa zachovala priečka a pocit samostatnej miestnosti,“ opisuje svoje predstavy. Kuchyňa je celkom jednoduchá, vybavená len tým najzákladnejším. Keďže je často v práci alebo v skúšobni, doma nevarí. „Je pre mňa jednoduchšie nechať si jedlo doviezť ako tráviť množstvo času nákupom, vymýšľaním a varením. Nie je to potrebné, kým som sám,“ vysvetľuje mladík.

„V byte mám všetko, čo potrebujem – našlo sa miesto na vysnívanú hojdačku aj na hudobné nástroje. Nič viac mi nechýba,“ teší sa spokojný majiteľ.

„Mám rád pohyb a s ním spojené výzvy. Momentálne ma pohltil freediving. Vypnúť si hlavu, potápať sa v tajomných podmorských zákutiach, a pritom sa učiť vnímať svoje telo je fascinujúce.“

Radovan, majiteľ bytu

„Vôbec sme spolu nepreberali, ako má interiér vyzerať. Riešili sme len funkčné a praktické veci. Klient dokonca vôbec nepotreboval kuchyňu, no nakoniec usúdil, že by bolo predsa len zvláštne, ak by v byte chýbala.“

Ivana Paľková, KIVVI architects

Katkin pohľad

Príjemný interiér s príjemným majiteľom. Byt, hoci je malý, je zariadený veľmi šikovne – vďaka farbám, striedmemu nábytku a vhodne umiestneným zrkadlám pôsobí ozaj vzdušne. V byte je všetko potrebné, hoci v menšom. Mimoriadne sa mi páči, že pri stiesnených rozmeroch ho architektky dokázali rozdeliť do jasne rozpoznateľných funkčných zón. Tie na seba plynulo a nerušene nadväzujú. Jednoducho sa presuniete z kuchyne do obývačky, z obývačky do spálne, a to bez toho, aby bolo potrebné niečo vysúvať, vyklápať či rozkladať. Veľmi mi tiež imponuje, ako radosť z hudby jemne pretkáva celý interiér. Skrátka, pánsky byt, ktorý má svoje osobité čaro.

KTO TU BÝVA

Radovan Godál, dlhoročný muzikant a vášnivý športovec. Všetky jeho dovolenky sa nesú v znamení dobrodružstva a pohybu – zo športov ho momentálne najviac oslovil freediving.

ARCHITEKTKY

Mgr. art. Kristína Poržoltová,
Ing. arch. Ivana Paľková + tím
www.kivvi.sk

 

 

 

pánsky jednoizbový byt

plocha 33 m2

lokalita Bratislava

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE 
FOTO: VENTURA PICTURES 
ZDROJ časopis Môj dom 10/2018

Tagy:
byty pánske byty zariaďovanie bytu jednoizbové byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky