Návrh interiéru dvojizbového panelákového bytu pre mamu s dcérou

09.11.2018  |     

Dvojizbový panelákový byt v sebe ukrýva dve generácie. Navrhnutý interiér pre dospelú dcéru a jej mamu vdýchol starému bytu ženský pôvab a závan letnej dovolenky.

ZADANIE ČITATEĽA

S obľubou sledujem váš časopis, zaujíma ma všetko, čo sa týka bývania a zariaďovania bytov a domov. Neviem si však dať rady so svojím dvojizbovým panelákovým bytom, ktorý chcem zrekonštruovať. Žijem v ňom so svojou mamičkou, ktorá má už vyšší vek a s tým spojené zhoršujúce sa pohybové možnosti. Nemám obľúbený štýl, imponuje mi moderný aj rustikálny. Mám rada, ak sa v byte nachádza niečo osobité, originálne. Rada čítam a relaxujem pri sviečkach. Bola by som rada, keby ste mi poradili, ako ho útulne a účelne zariadiť tak, aby sme sa v ňom obe cítili príjemne.

PROFI RIEŠENIE

Keďže čitateľkina mama má obmedzené pohybové schopnosti, snažili sme sa najprv odstrániť všetky zbytočné priečky a dvere. Tým nám vznikol takmer bezbariérový priestor. V navrhovanom interiéri vedú z chodby dvere len do spálne a ďalej sa plynule prechádza do obývacieho priestoru. V pôvodnom stave boli kúpeľňa a WC oddelené dverami v úzkej chodbe. Tie sme odstránili a umožnili tak priamy prístup k obom miestnostiam i kuchyni, ktorá je za nimi. Najväčšia miestnosť je opticky rozdelená na dve funkčné zóny – obývačku pod oknom a jedálenský kút v prechodnej časti. Jedáleň sme sa snažili čo najviac zútulniť použitím výraznej podlahy a obkladu na stene, ale i vstavanými nikami zo sadrokartónu. Podsvietené police v oboch knižniciach dodávajú pocit tepla a večer vytvoria príjemnú atmosféru. Svetlý interiér je navrhnutý v štýle boho, ktorý je príjemne ženský a podmanivý. Medené doplnky, etno textílie a pufy v marockom štýle vdýchli izbám závan orientu. Domov, v ktorom si obe ženy môžu oddýchnuť pri sviečkach či čítaní obľúbenej knihy.

 

ARCHITEKTKA

Mgr. art. Tamara Čermáková, www.nedinterier.sk

                       Pôvodný stav                                          Navrhovaný stav

Medené stropné svietidlá pripomínajú Maroko, podsvietené police a sviečky v etno štýle robia prechodnú časť izby útulným miestom.

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: TAMARA ČERMÁKOVÁ
ZDROJ: časopis Môj dom 10/2018

Tagy:
riešenie interiéru dvojizbové byty panelákové byty návrhy interiéru

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky