Priestranný byt v bratislavskom Novom Meste priniesol viacero výziev

28.01.2019  |     

Realizácia interiéru v projekte Rezidencie Pri Mýte so sebou priniesla viacero výziev. Penthouse s veľkorysou rozlohou bolo potrebné zariadiť funkčne, vkusne, nadčasovo a docieliť útulné bývanie pre mladú rodinu.

Samotný proces návrhu interiéru sa niesol v hľadaní optimálnej proporcie hmôt, kontrastov materiálov, farieb a hry akcentujúcich dizajnových solitérov. 

 

Aj vďaka praktickej dispozícii bytu sme mohli v dennej zóne vytvoriť príjemné členenie kuchynskej, jedálenskej a obývačkovej časti. Každej z týchto zón náleží nadštandardný priestor a spolu vytvárajú harmonický celok, ktorý sme dosiahli pomocou vyváženého pomeru plných hmôt nábytkov, výberom solitérov a otvorenosti priestoru. 

Útulný charakter podčiarkuje kombinácia jednotlivých textúr materiálov a povrchov. Teplo domova podčiarkuje zavesený biokrb, ktorý dominuje jedálenskému priestoru. 

Jedinečnú radosť nám prinieslo riešenie špecifických detailov. V pomerne dlhej chodbe, vyplývajúcej z dispozície, sme dosiahli pridanú hodnotu použitím po strop siahajúcich bezfalcových dverí s reverzným kovaním. Ich výška vyvažuje horizontálny charakter chodby a vytvára jednotný dizajn. 

Výzvou bolo taktiež vyriešenie dispozície hlavnej spálne. Požiadavka klienta bola orientovať posteľ smerom na panorámu mesta a zároveň rozšíriť kúpeľňu o privátnu saunu. Spálňa tak získala novú dispozíciu s centrálnou pozíciou postele a v kúpeľni sme saunu sprístupnili pomocou prechodného sprchového kúta. 

Rovnaký princíp tvorby sme uplatnili aj vo zvyšných miestnostiach bytu, kde sme kládli dôraz na vzdušnosť, harmóniu a praktickosť návrhu.

 

Priestranný byt v Bratislave – Nové Mesto 

Architektonické štúdio: DOBRÝ INTERIÉR www.dobryinterier.sk

Architekt: Ing.arch. Michal Fekete

Rozloha bytu: 140 m2

Návrh: 2017

Realizácia: 2018

Lokalita: Bratislava – Nové Mesto

Text a foto: Dobrý Interiér

Tagy:
byty rezidencia zariaďovanie interiéru návrhy interiérov Rezidencie Pri Mýte

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky