Súťaž Interiér roku: Rodinný dom, v ktorom vládne dubové drevo

13.02.2019  |     

Program stavby domu bol už síce naprojektovaný, no aj napriek tomu som investora presvedčil, aby pristúpil k niekoľkým drobným dispozičným zmenám.

Zväčšil som WC pri vstupe a zjednodušil spojenie hlavnej spálne so šatňou a kúpeľňou.

Hlavnými výtvarnými motívmi pri vytváraní interiéru boli rešpekt k okolitej prírode a používanie prírodných materiálov v interiéri. Preto som ako nosné motívy zvolil dubové drevo (podlaha, nábytok), lakované povrchy v odtieni bielej a béžovej a veľkoformátovú keramiku v zemitom sivom dekore.

 

Maximum úložných priestorov sa skrýva za zrkadlami a posuvnými dverami, ktoré vyzerajú ako obraz, alebo v skriniach, ktoré tvoria obklad stien lícujúci dvere. Citlivým prvkom je tiež práca s nepriamym osvetlením, ktoré veľkorysým priestorom umožňuje  vytváranie odlišných scén na dotvorenie atmosféry podľa aktuálnej fázy dňa a množstva prirodzeného svetla v interiéri.

 Inovatívne sú určite aj bezfalcové dvere v rovine obkladu obložené veľkoformátovou keramikou, ktoré sú naznačené len obvodovou škáru a kľučkou. Tento detail podporil celistvé plochy, ktoré sa nachádzajú na stenách v centrálnej chodbe, a ktoré výborne ladia s travertínovou dlažbou kladenou na rímsky spôsob.

Interiér je doplnený originálnymi abstraktnými maľbami od umelkyne Viktorie Zacharovej.

 

Autori interiéru:

de.fakto | Filip Hejzlar

Viac o súťaži Interiér roku

Tagy:
rodinné domy Praha Interiér roku

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky