Spojenie najnovších trendov s nadčasovými riešeniami: Bývanie v štýle feminine glam

27.02.2019  |     

Bývanie Delie Fischer, zakladateľky a kreatívnej riaditeľky Westwingu, je dôkazom toho, že spojenie najnovších trendov s nadčasovými riešeniami je skvelým nápadom na aranžovanie interiéru.

Jej priestranný byt sa nachádza v starodávnom mestskom dome v Mníchove. Naša hostiteľka nám prezradila, že pri zariaďovaní kládla veľký dôraz na to, aby sa základom aranžovania stali klasické, nadčasové prvky, napríklad kozub alebo ozdobné lišty a rímsy. Sú v kontraste s modernými tvarmi a výraznými prvkami – vankúšmi v čučoriedkovej farbe či vzorovanými pufmi. Celok je jednoducho úžasný.

 

Farebný základ tvoria upokojujúce jemné odtiene bielej, béžovej a sivej. Oživuje ich lesk striebornej a zlatej spolu so sýtymi odtieňmi modrej, fialovej a ružovej. Je to ideálna paleta na vytvorenie interiéru s nádychom ženskosti.

Ktorá miestnosť je v tomto byte najdôležitejšia? Jednoznačne obývačka! „Centrálnym bodom tejto miestnosti je veľká krémová pohovka, ktorej robí spoločnosť mäkký koberec,“ hovorí Delia. „Tento dizajnový prvok vnáša do interiéru útulnú atmosféru. K tejto sezóne neodmysliteľne patrí mramorový konferenčný stolík, ktorý je nielen moderný, ale aj veľmi elegantný. Celok dopĺňa originálne kreslo, ktoré je bezpochyby hviezdou aranžovania.“

Pre majiteľku bytu je dôležitá obývačka, ale jej srdce si získala jedáleň. „Možno sa práve ona stane mojím obľúbeným miestom v mojom príbytku,“ hovorí. „Najviac sa mi tu páči spojenie dlhého stola s palácovým osvetlením, od ktorého sa nedá odtrhnúť zrak.“ Efektným prvkom aranžovania sú tiež moderné a štýlové stoličky so zamatovým čalúnením.

Delia vie, aké dôležité sú pri zariaďovaní doplnky. Preto v jej apartmáne nájdeme galériu štýlových čiernobielych fotografií a módne dekorácie, ako napríklad zrkadlo ozdobené zlatými motýľmi.

V spálni by podľa zakladateľky Westwingu mala vládnuť intímna a útulná atmosféra. Vytvoria ju, okrem iného, huňaté koberce a kožušiny, po ktorých môžete chodiť bosí a nebude vám zima na nohy. Aranžovaniu dominuje sivá. „Táto farba vnáša do interiéru pokoj a je veľmi elegantná,“ vysvetľuje Delia.

 

Prehliadku svojho apartmánu končí Delia na mieste, ktoré, ako hovorí, nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Je ním čitateľský kútik s pohodlným ležadlom a policami plnými inšpiratívnych obrázkových kníh. Práve tu zakladateľka Westwingu nachádza chuť do práce a nových projektov.

Text a foto: WESTWING
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
byty Westwing zariaďovanie interiéru feminine glam

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky