Presvetlená obývačka v čierno-bielych farbách, do ktorej sa zmestila aj pracovňa

13.03.2019  |     

Kombinácia čiernej a bielej je nesmrteľná klasika, ktorá má svoje špecifiká. Hodí sa najmä do rozľahlých a dobre osvetlených priestorov s vysokými stropmi, akým je aj tento.

Svetlo, lesk aj geometria

Nádherná podlaha zo širokých drevených dosiek v teplom medovom odtieni je ako stvorená na kontrastné kompozície. Ďalšími drevenými prvkami v tejto miestnosti sú stolové dosky a kláty, ktoré plnia funkciu stolíkov. S ich príjemným odtieňom ladí zlatistý luster, ktorý celú štylizáciu korunuje. Na čiernu a bielu tu narazíte doslova všade. V týchto farbách sa nesú dekorácie, porcelán a najvýraznejším prvkom je koberec s geo­metrickým vzorom.

Dokonalú symbiózu s čierno-bielou tvorí zlatý luster. Leskne sa nielen ten, ale aj krištáľovo priezračné tabuľky vo dverách, zasklené grafiky i sklenené vázy. Interiér vďaka tomu pôsobí ľahko a vzdušne. Staro pôsobiaca komoda inšpirovaná knižničnou kartotékou sa sem hodí ako uliata a narúša prípadnú sterilitu strohej farebnosti. Grafiky a lampáše s textom, prosté tvary v čiernych rámoch či prvky zlata na komode dodávajú tomuto interiéru nádych extravagancie.

 

„Na bielej a čiernej je niečo fascinujúce a pre mnohých ľudí je to jednoducho nesmrteľná, elegantná a neprekonateľná kombinácia farieb.”

Katarínin pohľad

Byt na mňa pôsobí mimoriadne pozitívne, určite aj vďaka záplave prirodzeného denného svetla. Vysoké stropy, biele steny a drevená podlaha si priam pýtajú niečo výrazné, niečo, čo interiéru dodá osobitý charakter, akúsi šťavu. Zvolená čierno-biela kombinácia je podľa mňa „zásah do čierneho”. Vytvára totiž so zvyškom zariadenia pocit dokonalej harmónie. Nepôsobí preh­nane, násilne, ba ani tak, že sa chce za každú cenu zapáčiť. A aby to nebolo zasa príliš strohé či sterilné, sú tam rôzne doplnky v podobe živých rastlín a sklenených predmetov. Možno by som namiesto tých čierno-bielych (podľa mňa už trochu opozeraných) plagátov zavesila na stenu niečo viac umelecké, prípadne čosi, čo nám prezradí viac o majiteľovi bytu.

 

mestský byt

obývačka s pracovňou

TEXT: WESTWING 
FOTO: WESTWING 
ZDROJ: časopis Môj dom 2/2019

Tagy:
koberce drevené podlahy obývačky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Unikátna chata na prenájom

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky