Útočisko pre manžela? Pozrite sa, čo môže vzniknúť z nenápadnej podkrovnej izby

20.03.2019  |     

Je len málo miest, v ktorých nadobudneme pocit, že niekto vzal stroj času a preniesol nás do iného časopriestoru. Z nenápadnej podkrovnej izby vzniklo správnym namiešaním vzorov a farieb nezvyčajné pánske útočisko v tzv. old fashion štýle.

ZADANIE ČITATEĽA

Na hornom poschodí nášho domu máme izbu, ktorú by som svojmu manželovi rada pomohla zariadiť. Priestor v podkroví by mal slúžiť ako „útočisko“ pána domáceho. Izbu plánuje využívať na oddych a možno i na občasnú prácu. Páči sa mu anglický štýl bývania. Nábytok by mohol byť drevený a tmavý – knižnica, posteľ a písací stôl, ak sa zmestí. Určite však ocení aj nejaký pohodlný ušiak s podnožkou a lampu na čítanie. Na stene si predstavujem nejakú peknú tapetu so zaujímavým retro motívom. Aspoň na jednej stene. Celá izba by mala pôsobiť teplo a útulne.

 

PROFI RIEŠENIE

Podkrovie je vždy komplikovaným priestorom na zariaďovanie, pretože nám neponúka klasický rozmer izby. Preto bolo pre mňa zariaďovanie pánskej izby výzvou. S ohľadom na tento fakt som sa snažil upratať všetok úložný priestor, knižnicu aj posteľ do jednej roviny. Zvolil som tmavý masívny obklad pripomínajúci pánske kluby v Anglicku. Výhodou tohto riešenia je prekrytie pôvodného neestetického radiátora. Zároveň sa v ňom našlo miesto na osadenie biokozuba na navodenie tej správnej atmosféry. Vďaka tomuto riešeniu izba pôsobí kompaktne a najmä horizontálne. Nie je nič horšie ako vertikálne prvky v podkrovnom priestore. Oproti kozubu som umiestnil vstavanú posteľ, ktorá cez deň slúži ako pohovka a v noci na spanie – pre domáceho pána, prípadne pre nečakaného hosťa. Pohodlné čalúnené kreslo dotvorí žiadanú anglickú atmosféru a zároveň poslúži pánovi domu na zaslúžený odpočinok.

ARCHITEKT
MArch. Marek Lüley
www.cpsinterier.sk

„Pri návrhu som sa inšpiroval anglickými klubmi, ktoré boli v minulosti hlavne miestami stretnutí pri koňaku, fajke a partii šachu.“

Marek Lüley, bytový architekt

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: MAREK LŰLEY
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
návrhy interiérov podkrovné izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky