Svieži, moderný a plný zelene: 3-izbový byt na Račianskej

04.05.2019  |     

Od prvej chvíle po vstupe do bytu vítajú návštevníka veľké plochy zeleného machu a masívna drevená podlaha s výraznou kresbou, ktoré okamžite prezradia vzťah jeho majiteľa k prírodným materiálom.

V tomto duchu sa motívy opakovane objavujú v podobe masívnych drevených dizajnových solitérov a ďalších prvkov zelene. Pocit blízkosti k prírode znásobuje veľké zrkadlo umiestnené naproti machovým stenám.

Vďaka neutrálnemu podkladu bielej a sivej sme nechali vyniknúť prírodné materiály. Farebnú škálu dotvárajú výraznejšie modré akcenty, ktoré interiéru dodávajú jedinečný charakter.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Machové prvky do bytu nám dodali naši overení dodávatelia, bratia Guberovci, z firmy Mossdesign. Okrem rozmerných lišajníkových stien sa pohrali aj s neštandardným detailom machu na otváracích dvierkach skrine v obývačke. 

Kuchyňu sa nám podarilo rozšíriť vďaka vysokej hmote so zabudovanými spotrebičmi a s knižnicou zo strany obývačky, ktorá zároveň funkčne oddelila oddychovú zónu od pracovnej.

Pomerne priestranná vstupná chodba nám v rámci nábytkovej zostavy poskytla dostatok priestoru aj pre skrytú práčku či záves na bicykel. V spálni sa opäť objavuje prírodný prvok machu v zástene nad posteľou. Pracovňa a taktiež spálňa sú ladené v modrých tónoch a všadeprítomná zeleň podtrhuje charakter celého interiéru.

Architektonické štúdio: DOBRÝ INTERIÉR

Architekt: Ing.arch. Michal Fekete,  Bc.Veronika Alföldiová

Rozloha bytu: 75 m2

Návrh: 2017

Realizácia: 2018

Lokalita: Bratislava – Nové Mesto

Text: DOBRÝ INTERIÉR

Foto: Dominik Kurina 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Tagy:
byty prírodné materiály byty v Bratislave moderné byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky