Mestský byt ako fantastická ríša vzorov, tkanín a kvetov

10.05.2019  |     

V samom srdci historickej parížskej štvrte Saint-Germain-des-Prés sa nachádza apartmán, v ktorom štylistka Colombe Campana vytvorila fantastickú ríšu vzorov, tkanín a kvetov.

PLASTOVÝ PRÍRUČNÝ STOLÍK v pastelovej ružovej tvorí so sedačkou absolútnu farebnú i tvarovú symbiózu.

„Láska k cestovaniu je hybnou silou môjho štýlu. V tomto apartmáne sa farebné boho prelína so zaujímavými doplnkami z môjho cestovného kufra. Ak chcete dosiahnuť podobný efekt u vás doma, navrhujem spojiť klasiku s modernou, okoreniť to exotickými dekoráciami, doplniť širokou paletou farieb a úspech bude zaručený.” 

Colombe, štylistka

 

Bonjour Paris

Módna štylistka Colombe Campana sa nebojí odvážnych kombinácií, preto v jej byte vedľa seba nájdete nielen originálne vzory a bohato zdobené textílie, ale aj zdanlivo nezlučiteľné štýly. Colombe zbiera suveníry z celého sveta.

Jej bývanie je hmatateľným dôkazom toho, že mexické vankúše a ruské matriošky sa môžu skvelo dopĺňať s dizajnovým nábytkom. Keďže má veľkú úctu k umeniu a tradičnému remeslu, zo svojich ciest po svete si zakaždým privezie nejaký ten miestny poklad, ktorému následne nájde miesto buď na stene, alebo na kozubovej rímse.

Svoju zbierku má vystavenú hlavne v obývačke, no oku lahodiace drobnosti vás sprevádzajú po celom byte. Komody, skrinky či kozub sú ozdobené v štýle belle époque. Obývacia izba je obľúbeným miestom detí, ktoré sa tu môžu bez problémov hrať, ale aj dospelých, ktorí sem radi prichádzajú „na slovíčko“. Miesta na sedenie je tam napokon viac ako dosť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

„Zbožňujem útulné interiéry. Na dosiahnutie tohto efektu využívam rôzne farby a materiály. Rovnako mám veľkú úctu k umeniu a tradičnému remeslu, preto si z každej zo svojich ciest po svete priveziem nejaký ten miestny poklad.“

Colombe, majiteľka

„Objavte v sebe skryté dieťa a k zariaďovaniu svojho domova pristupujte ako k hre.” 

Colombe, majiteľka 

Katarínin pohľad

Na týchto starých parížskych bytoch sa mi najviac páči množstvo svetla, ktoré dnu privádzajú veľké okná umiestnené v každej jednej miestnosti. Musí byť veľmi príjemné vyjsť si na balkón či terasu a nadýchať sa čerstvého vzduchu kedykoľvek a odkiaľkoľvek sa vám zachce. V tomto byte ma „dostal“ aj nápad so stolovou doskou zo starej mapy a páči sa mi, že Colombe sa nebojí kombinovať rôzne farby a ich byt tým, aspoň podľa mňa, získava atmosféru, že v ňom žijú srdeční a originálne zmýšľajúci ľudia. A to mám rada. 

KTO TU BÝVA

Parížanka Colombe Campana, ktorá je módna štylistka, jej manžel a ich dve deti.

 

mestský apartmán

lokalita Paríž

TEXT a FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2019

Tagy:
byty zariaďovanie interiéru mestské byty boho štýl dekorovanie interiéru

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Unikátna chata na prenájom

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 3/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky