Návrh kúpeľne so sprchovacím kútom a s prvkami industriálneho štýlu

08.06.2019  |     

Čitatelia túžili zariadiť kúpeľňu s dvoma vstupmi v duchu minimalizmu s prvkami industriálneho štýlu. Čierno-bielou kombináciou získala nadčasovosť a eleganciu, dlažba s orientálnym vzorom zasa priniesla závan exotiky.

ZADANIE ČITATEĽA

V dome máme dve kúpeľne a potrebovali by sme pomoc so zriadením spodnej, kde je sprchovací kút. Keďže vrchná kúpeľňa je ladená viac žensky, je farebnejšia, spodná by mala byť jej protikladom. Chceme, aby pôsobila jednoducho a mužne. Aj preto sa prikláňame k čierno-bielej kombinácii a k industriálnemu štýlu. Chceli by sme, aby pôsobila vzdušne, stačí nám jedna vysoká skrinka.

Páčia sa nám rôzne vzory – orientálne a geometrické, avšak len decentne. Rada by som mala v kúpeľni miesto na obrázky a kvety. V kúpeľni nebude práčka, tú máme v technickej miestnosti. WC uprednostňujeme voľne stojace, nie závesné, a sprchovací kút zasklený. Nechceme mať na ňom posuvné dvere a viac ako sprchovacia vanička by sa nám páčila dlažba.

 

PROFI RIEŠENIE

Čitatelia túžili po kúpeľni v čistých líniách s industriálnym nádychom, kde by prevládali čierna a biela. Biele steny a obklad rozjasňujú a opticky zväčšujú malý priestor kúpeľne, čierne prvky podčiarkujú drsnejší industriálny štýl.

Aby kúpeľňa nepôsobila príliš fádne, navrhla som dlažbu so zaujímavým marockým vzorom. Úložný priestor pri umývadle je riešený atypickou skrinkou. Je nevšedná nielen svojím dizajnom na mieru, ale i samotným materiálom.

Kovovú konštrukciu dopĺňa teplé masívne drevo s lakovanou skrinkou a úložný priestor s podsvietenou nikou. Majiteľka túžila vniesť do priestoru zeleň, preto som k zrkadlu navrhla visiaci kvetináč na kovovej konštrukcii. Ďalšie miesto pre kvety (ale i iné dekorácie a drobnosti) vzniklo na drevených policiach pod oknom.

Dizajnový radiátor príjemne vyhrieva odložené uteráky a svojimi čistými líniami dopĺňa minimalistický vzhľad kúpeľne.

INTERIÉROVÁ DIZAJNÉRKA

Dominika Tománková

www.dtinteriordesign.com

 

Na stenách, kde obklad siaha do výšky očí či celkom absentuje, vzniká plocha na zavesenie obrázkov a fotografií.

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: DOMINIKA TOMÁNKOVÁ

ZDROJ: časopis Môj dom 5/2019

Tagy:
minimalizmus industriálny štýl návrh kúpelne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky