Ako oživiť malú predsieň

19.06.2019  |     

Predsieň môže byť malá, ale nemusí byť nudná. Aby neslúžila len na odkladanie topánok a kabátov, zapojte trochu fantázie. Zariaďujte ju vo svetlých farbách – málokedy tu nájdete okno, vzdušnosť jej dodajú textílie, oživenie zase tapeta a útulnosť príručný stolík s malou dekoráciou.

Štýl 1: Minimalisticky

Severský štýl je hlavne o minime, a preto je ideálny do úzkych dlhých chodieb. Biela farba na stenách priestor opticky zväčší, úzke a vysoké kusy nábytku nebudú zavadzať, a ak je chodba otvorená a prechádza do ďalších miestností, je priam nevyhnutné zvoliť rovnakú podlahu. Minimalistický štýl si pýta aj jeden dominantný prvok – napríklad obraz, zrkadlo alebo vešiak. 

 

Štýl 2: Farebne

Malá predsieň bude originálna, ak sa vyhráte s farbami. Jedna farebná stena pekne ukáže, zároveň priestor opticky nezúži. Pestré farby sú vhodné najmä na doplnkoch. Pink, fialová a jabĺčková zelená na koberci a obraze dopĺňajú jednoduchý nábytok zo svetlého dreva. Šmrnc celému priestoru dodávajú črepníkové rastliny zavesené v makramé kvetináči. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Štýl 3: Útulne

Dosiahnuť útulnosť chce trošku cviku, ale aj pár dobrých rád. Ako v celom interiéri, tak aj v predsieni platí, že záleží najmä na doplnkoch. K skrinkám na topánky, lavičke a košu na dáždniky nezabudnite vybrať menší jednofarebný koberec, nástenné vešiaky, ktoré ušetria priestor, množstvo obrázkov, zrkadlo, prípadne menšiu izbovú rastlinu. 

Štýl 4: S kontrastom

Biela farba s čiernou sú obľúbenou kombináciou nielen v obliekaní, ale aj v interiéri. Tvoria spolu veľký kontrast, ktorý možno zjemniť inou farbou – napríklad trávovo zelenou, šalviovou alebo sivou. Ak vám to priestor dovoľuje, nebojte sa použiť aj rozmerné doplnky. Táto farebná kombinácia nie je vhodná do veľmi úzkych predsiení, cítili by ste sa stiesnene. 

 

Štýl 5: So spomienkami

Predsieň v retro štýle je skvelým miestom, kde si možno vystaviť originálne kúsky z dávnych čias. Netreba tu veľa: staromódny vešiak, komoda na šikmých nožičkách, ale aj pohodlné kreslo, kde si v pohodlí obujete či vyzujete topánky. Krása jednotlivých kúskov vynikne najlepšie na jednoduchom pozadí – biele steny sú v tomto prípade ideálne.

TEXT MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom

Tagy:
predsieň interiérové trendy zariaďovanie predsiene malá predsieň

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky