Dokonale premyslená rekonštrukcia tehlového bytu v Trenčíne (VIDEO)

12.07.2019  |     

Andrea s Dušanom dokázali vydolovať zo starého bytu s mimoriadne nepraktickou dispozíciou naozaj nemožné. Pekný, útulný domov plný nápadov, ktorý je pripravený plniť všetky ich túžby a potreby. A to všetko ešte aj s pomerne obmedzeným rozpočtom.

ABY DVOJICA MOHLA ZBIERAŤ magnetky z ciest, primontovali na bočnú stranu kuchynskej linky magnetickú tabuľu. Chladnička je totiž vstavaná a na nej by nedržali. Keď sa chce, nápady sa vždy nájdu...

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

AJ TU SA MAJITELIA DRŽALI striedmej a čistej farebnosti v podobe bielej, sivej a prírodného dreva. A spravili dobre. Miestnosť totiž pôsobí ako také malé profesionálne wellness centrum.

Ostala len jedna priečka

Na trenčianskom sídlisku len na skok od centra mesta sme sa boli pozrieť na mimoriadne vydarenú rekonštrukciu 50-ročného tehlového bytu, ktorý patril majiteľkinej babičke. Nízke štvorposchodové domy boli pôvodne postavené pre zamestnancov neďalekej odevnej fabriky a dispozičným riešením sa vtedy pravdepodobne nikto príliš nezaoberal. Bolo totiž – aspoň na dnešnú dobu – mimoriadne nepraktické.

Malá kuchyňa, kam sa vošiel sotva stôl a kde vyššia chladnička zasahovala do okna, ešte menšia kúpeľňa, obývačka na opačnom konci ako kuchyňa a zbytočne veľa dverí. Keďže majiteľka je povolaním architektka, presne vedela, čo kde vybúrať, čo zamurovať, kde pridať tak, aby byt vyhovoval potrebám mladej dynamickej rodiny, ktorá sa čoskoro rozrastie o ďalšieho člena. Nuž teda, najviac zo všetkého sa, pochopiteľne, búralo.

Neprehliadnite:

Zrekonštruovaný trenčiansky byt, v ktorom vás prekvapenia čakajú na každom kroku (VIDEO)

Z pôvodných stien ostala len jedna nosná a aj v tej napokon vznikol otvor, ktorý prepája obývačku s kuchyňou. Ostatné priečky sú nové a finálna dispozícia presne zodpovedá potrebám a túžbam mladého páru. Tešia sa z priestrannej kuchyne s balkónom, z veľkorysej kúpeľne s oknom, z obývačky prepojenej s kuchyňou. Skrátka, zo starého zaprataného a zle riešeného bytu vydolovali to najlepšie, čo sa z neho vydolovať dalo. 

SUBTÍLNE NOČNÉ STOLÍKY s drevenými nožičkami sem farebne aj materiálovo dokonale zapadli.

„Pracovali sme s tým, čo bolo k dispozícii, a ani rozpočet sme nemali priveľký. Byt sme dokončovali počas posledného ročníka mojej vysokej školy, takže to bolo pomerne hektické obdobie, ale so zdarným koncom.“ 

Andrea, majiteľka

Katarínin pohľad

Musím povedať, že výsledný dojem z každej jednej návštevy, ktorú chodíme fotiť, je u mňa kombináciou samotného interiéru a aj akéhosi pocitu z obyvateľov. Tí dokážu ako jeho neoddeliteľná súčasť dodať celému bývaniu to potrebné čaro, ten správny obsah. Alebo aj nie... A v tomto trenčianskom byte bolo od prvého podania rúk zrejmé, že medzi obyvateľmi a ich domovom to maximálne ladí.

Sympatické bývanie mladého sympatického páru sa na nič nehralo, bolo úprimné, odzrkadľovalo ich spoločné záľuby a cítili sme sa v ňom naozaj veľmi dobre. Oslovili ma mnohé viditeľné i menej viditeľné nápady, ktoré tomu celému dodali potrebnú šťavu. Veľmi sa mi páčilo, že dokázali do interiéru vkusne a s nápadom zakomponovať či už starú murovanú stenu, alebo lampu, gramofón či kontrabas po predkoch a nezabudnúť na to, že aj minulosť nás formuje, nielen najnovšie módne trendy...

Áno, takto by mala vyzerať jedna premyslená rekonštrukcia od podlahy, hoci aj s nižším rozpočtom. Klobúk dolu.

„V budúcnosti chceme prehodiť spálňu s detskou izbou, aby bola priestrannejšia a aby bolo z kuchyne vidno, čo sa v detskej izbe deje. Teraz sa nám však bude hodiť, že tu je viac miesta.“

Andrea a Dušan, majitelia

KTO TU BÝVA

Andrea. Vyštudovala architektúru, ktorej sa profesionálne venuje, a interiérový dizajn je popritom jej koníčkom. Okrem svojho bytu navrhla zariadenie interiéru aj niekoľkým kamarátom. Veľmi rada pečie fajnové zdobené torty, vie šiť a venuje sa aj profesionálnemu líčeniu. Jednoducho multifunkčná šikovná žena, ako ju vychvaľuje jej manžel Dušan. Aby ani jemu nebolo ľúto, aj Andrea na neho prezradila, že je mimoriadne šikovný v niekoľkých oblastiach. Prerába staré retro bicykle, aby boli opäť pojazdné, a jeho vášňou je káva, ktorej sa venuje aj profesionálne ako barista v najlepších trenčianskych podnikoch. 

 

tehlový byt

dispozícia 4+1

rozloha 72 m2 + balkón

lokalita Trenčín

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 6/2019

Tagy:
byty rekonštrukcia bytu byty v Trenčíne tehlové byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky