Pánsky byt plný krásnych žien

09.08.2019  |     

Hoci v ňom v skutočnosti býva len jediný muž, môžeme povedať, že je domovom aj dvadsiatky ďalších žien. Ich umelecké fotografie totiž zdobia jeho steny a dodávajú mu neopakovateľnú atmosféru galérie.

POMERNE JEDNODUCHÚ lesklú bielu linku ozvláštňujú dvierka na horných skrinkách, ktoré na prvý pohľad môžu pôsobiť ako obrazy. V skutočnosti sú to fototapety ženských pier. Milovník ženskej krásy sa v Mateovi jednoducho nezaprie.

O byt sa delí s približne dvadsiatimi ženami

Líder a zakladateľ skupiny Culcha Candela sa delí o svoj byt s približne dvadsiatimi ženami. Nepozná síce ich skutočné maná, ale jedna vec je istá. Boli starostlivo vybrané v súlade s jeho umeleckým vkusom. Steny tohto apartmánu totiž zdobí galéria fotografií zobrazujúcich portréty krásnych dám. Na prízemí sa nachádza jedna miestnosť, ktorá slúži ako kuchyňa, obývacia izba aj jedáleň. Nenáročná, svetlá a mimoriadne priestranná.

Práve tam vznikli skladby z posledného albumu Mateovej skupiny. Jej úspech vidno už odo dverí. Na vešiaku totiž visia VIP náramky zo všetkých Mateových koncertov a je ťažké spočítať, koľko ich je po pätnástich rokoch hrania po celom svete. V strede obývacej izby priťahuje pozornosť vysoké, úzke schodisko, ktoré stúpa až do spálne.

Nájdete tam okrem postele a šatníka aj mnoho iných zaujímavých kompozícií a bizarností. Plyšový medvedík „tróni“ hneď vedľa Dartha Vadera zo Star Wars a každého návštevníka určite zaujme aj pôsobivá kolekcia tenisiek v každom odtieni. Nachádza sa tu aj výstredná toaleta s čiernymi stenami a, samozrejme, veľká pohodlná posteľ.

Tento apartmán je skutočne mimoriadne autentický a odráža osobnosť majiteľa, jeho charakter a životný príbeh. Je vlastne ako jeho tetovanie na rukách s nápisom: „Neber samého seba príliš vážne.“

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Katarínin pohľad

Tento pestrý a veselo pôsobiaci interiér je dôkazom toho, že pánske byty nemusia pôsobiť príliš chladne, stroho či nudne. Milí páni, zabudnite na sivú, čiernu či hnedú farbu a odviažte sa, ako to urobil Mateo. A nemusíte byť ani umelci. Stačí, ak vystavíte svoje obľúbené fotky, obrazy či dekorácie, a interiér bude razom pôsobiť živšie, aj napriek tomu, že je možno domovom len jedného obyvateľa.

Páči sa mi, že byt prináša množstvo podnetov, nabáda skúmať detaily umeleckých predmetov či rôznych „zbytočností“, ktoré však vedia napovedať veľa o majiteľovi. Červená pohovka do prízemnej „galérie“ dokonale pasuje a schodisko natreté fialovou farbou je podľa mňa tiež super nápad, ako interiér príjemne oživiť.

P.S.: Keď som nedávno doma upratovala policu s topánkami, napadlo mi, či by som sa nemala niekoľkých párov zbaviť, či ich nemáme zbytočne veľa. Pohľad na poličku v Mateovom byte ma však ubezpečil, že ani zďaleka... :-)

KTO TU BÝVA

Mateo Jaschik je nemecký spevák, raper a producent s poľskými koreňmi žijúci v Berlíne. Už vyše 15 rokov je lídrom skupiny Culcha Candela, s ktorou koncertuje po celom svete. Instagram Mateo Jaschik: @mateo_berlin     

mestský apartmán

dispozícia mezonet

lokalita Berlín

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2019

Tagy:
byty pánske byty pánsky štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky