Multifunkčná izba pre celú rodinu

05.10.2019  |     

Štvorčlenná rodina túžila v dome vyčleniť priestor na domáce práce, pracovný kútik i pre občasných nocľažníkov. Maličká izba na prízemí celkom nečakane dokázala splniť všetky požiadavky majiteľov naraz a zároveň jej nechýba príjemná, útulná atmosféra.

ZADANIE ČITATEĽA

Na prízemí nášho rodinného domu máme menšiu izbu, ktorá mala pôvodne slúžiť ako pracovňa. Používame ju však aj ako občasnú hosťovskú alebo žehliareň. Rada by som zachovala túto multifunkčnosť, no zároveň jej aj dodala príjemnejšiu podobu. Momentálne totiž vyzerá skôr ako skladisko prebytočných vecí. Uvítala by som šikovnejšie úložné priestory a príjemný pracovný kútik. Chcela by som, aby izba aj v prípade nečakaných návštev pôsobila stále útulne.

PROFI RIEŠENIE

Menšiu miestnosť sme dispozične rozdelili na dve funkčné zóny. Pri vstupe navrhujeme priestor za dverami obložiť laminátovým obkladom, ktorý farebne korešponduje so zvolenou podlahovou krytinou. Vybrali sme sivý odtieň, keďže zároveň tlmí výrazný odtieň existujúcich dvier a okenných rámov. LED podsvietený obklad voľne nadväzuje na otvorenú knižnicu, ktorá v spodných častiach prechádza do perináka.

Jednoduchá rozťahovacia sedačka svojimi rozmermi a farebnosťou nezaťažuje menší priestor. Okenná rímsa doplnená vetracou mriežkou prekrýva radiátor a možno si na ňu odložiť rôzne dekorácie alebo rastliny. Televízor je zavesený na opakujúcom sa prvku – obklade steny. Okenné textílie pozostávajú z rímskej rolety a jemne transparentného závesu, takže je tu dostatok denného svetla.

Okrem laminátového obkladu dominuje stenám elegantná vliesová tapeta, ktorá farebne ladí s dekoračným náterom na ďalších dvoch stenách. Svetelnú hru vytvárajú moderné LED podsvietenia skriniek a obkladov, stojanová lampa a centrálne tzv. prisadené svietidlo. Nenútená, skôr neutrálna farebnosť celého priestoru zabezpečuje vizuálnu ľahkosť a „pracovňa“ sa stáva príjemným a útulným miestom.

ARCHITEKTKA

Ing. Marcela Kisteleki Švrčková

www.designer-um.sk

Tip: Všetky sedačky na jednom mieste

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: MARCELA KISTELEKI ŠVRČKOVÁ 
ZDROJ: časopis Môj dom 9/2019

Tagy:
pracovný kútik navrhovanie interiéru

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky