Ako vyťažiť čo najviac z vysokých stropov

13.11.2019  |     

Staré priemyselné budovy vo veľkomestách, či opustené výrobné haly ponúkajú skutočne veľkolepé priestory na bývanie. Ich prednosťou sú najmä vysoké stropy. Industriálny štýl však možno rovnako dobre aplikovať i v novostavbách, kde hrá vysoký priestor hlavnú úlohu.

Fantastické výhľady

Jedným z bonusov bývania v industriálnom štýle sú práve obrovské okná. Ideálne je, ak z nich máte aj pekný výhľad. Nezáleží pritom či na mesto, alebo na prírodu. Delené okná, aké poznáme zo skladov a z fabrík, budú obyvateľom neustále pripomínať pôvodný účel budovy. Nezabudnite však na jedno – žiadne záclony! 

Spánok na nebesiach

Ak by vám na spací kút nevychádzali metre štvorcové, posteľ môžete umiestniť aj do otvorenej galérie. Určite sa vám v nej bude dýchať i spať lepšie ako v malej, stiesnenej miestnosti. Takýto spánok je však vhodný len pre extrovertov a pre tých, ktorým neprekáža hluk ani zvedavé pohľady návštev. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Nekonečné úložné priestory

Čím je stena vyššia, tým viac miesta ponúka pre vaše obľúbené „hocičo“. Zmestia sa tam suveníry, oblečenie, kvety, knihy. Prístup k nim vám uľahčí posuvný rebrík alebo rovno schody vedúce ku galérii. Ak do nej preniká dostatok svetla, zriaďte si v nej útulnú čitáreň. 

Hravé zákutie

Netypický priestor si priam pýta aj nekonvenčný prístup. Rôzne výškové úrovne, bloky, galérie a niky v ňom vytvoria hravé a útulné zákutia. Miestnosť totiž možno rozdeliť na funkčné zóny nielen horizontálne, ale i vertikálne. Použitím rôznorodých materiálov a textúr sa bude zdať interiér menší a útulnejší. 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
lofty industriálny štýl podkrovné byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky