Pánsky dvojizbový byt v industriálnom štýle

20.11.2019  |     

Dvojizbový byt v atraktívnej novostavbe v centre Bratislavy kúpila Iveta ako investíciu s cieľom prenajať ho. Napriek tomu priestor pre budúceho single nájomníka či mladý pár zariadila kvalitne a originálne.

Iveta nemala konkrétnu predstavu o štýle bytu, preto návrh a realizáciu zverila architektovi Andrejovi Gajdošovi. Jedinou jej požiadavkou bolo, aby bol byt kvalitne a funkčne zariadený, pôsobil príjemne bez divokých farieb. 

Andrej ho poňal chlapsky a dal mu nádych loftu: „Aj keď je to novostavba, chcel som, aby to tu pôsobilo trošku priemyselne, nadviazal som koncepčne na to, že tu bol kedysi pivovar. Preto sú tu tmavšie farby, betónové povrchy či odhalená tehlová stena.“

Stolárčina na mieru

Tým, že je byt malý, tak ho Andrej poňal ako jeden veľký priestor, prepojil vstup s kuchyňou prostredníctvom jedného kubusu – zostavy, ktorá prechádza od šatníkov pri vstupe cez policovú a knižničnú stenu až do kuchynskej linky. 

S ohľadom na špecifický priestor nechal celú túto vstavbu vyrobiť na mieru stolárskej firme, ktorá sa profesionálne zhostila aj ostatného zariadenia – vstavanej skrine a komody v spálni, televíznej skrinky v obývačke, úložných plôch v kúpeľni. 

Prečítajte si tiež:

Petržalský byt v pánskom štýle ako stvorený pre pohodlné bývanie

„Možno sa tu na prvý pohľad zdá byť veľa stolárčiny na takej malej ploche, ale vložený kubus s úložnými priestormi je tak kompaktne zasadený, že nebije do očí a nevyvoláva dojem, že by bol priestor prepchaný,“ hovorí architekt Andrej.

Betónový akcent

Industriálny štýl nemusí byť len vo veľkých fabrických priestoroch, preto sa Andrej nebál dopriať ho aj malému bytu a pohral sa s priestorom, farbami, materiálmi. Sivé odtiene a dekor betónu sa nesú celým bytom. Už pri vstupe vám padne do oka veľké zrkadlo s rámom v betónovom dekore, v ktorom je aj odkladací stolík.

Rovnaký nájdete na kuchynskej linke a televíznej stene v obývačke. Ráz loftu však najviac podčiarkuje tapeta, ktorá evokuje starú stenu s ošarpanou omietkou a čiastočne odhalenou tehlou. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Potrebný šmrnc tu dáva aj vedenie kábla na stene, ktoré znázorňuje siluetu mesta a zároveň sa takto dekoratívne prepája s lampou nad jedálenským stolom. Nechýbajú ani farebné prvky – žlté kreslo, vankúše, lesklé medené závesy, ktoré interiér zútulňujú. No a napokon ten vážny chlapský dekor otepľujú drevené prvky a doplnky.

Spálňu si zamiluje aj žena

A to nielen vďaka parádnemu toaletnému stolíku, ktorý by nejedna z nás prijala vo svojej spálni. Andrej predpokladal, že budúci nájomník, podľa jeho predstáv mladý ambiciózny manažér, nebude vo veľkej posteli spať sám.

Prečítajte si tiež:

Ženská verzus mužská kúpeľňa: Ako by to malo vyzerať

Aby sa tu dobre cítila aj jeho nežnejšia polovička, vniesol do spálne kovové a trblietavé odlesky. Medené a sklené prvky inak chladnú spálňu otepľujú a dodávajú jej luxusný nádych.

Autor interiéru:

MArch. MAUD. Andrej Alan Daniel Gajdoš 

SALPIETRA & GAJDOS ARCHITECTS, s.r.o.

Interiér bol súčasťou súťaže Interiér roku

Foto: Miro Pochyba

Tagy:
interiérový dizajn industriálny štýl novostavby pánske byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky