Detská izba v malom byte so skrytým pracovným kútikom

13.12.2019  |     

Manželia potrebovali zariadiť izbu pre dve deti. Keďže v malom byte naozaj bojujú s priestorom, o pomoc požiadali skúsenú dizajnérku. Tá do nej dokázala elegantným spôsobom zakomponovať nielen vstavané skrine rodičov, ale i pracovný kútik pre občasnú prácu z domova.

Zadanie čitateľa

S našou trojročnou dcérkou bývame v maličkom dvojizbovom byte. Všetky naše veci sú uložené vo vstavanom šatníku, ktorý je momentálne v detskej izbe, pretože do spálne sa nám nezmestil. Sú dni, keď pracujem z domu. Žiaľ, môj pracovný kútik s laptopom sa nachádza tiež v jej izbe. Navyše, dcérke čoskoro pribudne súrodenec.

Chceli by sme izbu zariadiť s ohľadom na budúcnosť tak, aby sa do nej zmestili dve postele, hračky a stolík pre budúcich školákov. Chceme vás poprosiť o radu, ako rozčleniť priestor tak, aby mohol ostať nielen môj pracovný minikút, ale i objemné vstavané skrine. Nechceme však, aby pôsobili rušivo. Dal by sa pracovný kút do izby zakomponovať a súčasne príjemne opticky oddeliť od zvyšku priestoru?

Profi riešenie

Návrh detskej izby pre dcérku a jej budúceho súrodenca je v neutrálnej bielej a sivej farbe v spojení s drevom, ktoré samotný priestor izby zjemňuje a presvetľuje. V neutrálnom základe o to viac vynikne pestrosť detských hračiek. Súčasťou izby je aj pracovný kút pre čitateľa. Zakomponovali sme ho do skriňovej zostavy, a tým ho opticky oddelili od zvyšku miestnosti posuvným krídlom dverí.

Pracovný kút sme sa rozhodli umiestniť oproti vstupu s cieľom nezasahovať do priestoru detskej izby. Aby sme v malej izbe vytvorili čo najviac úložného priestoru, rozhodli sme sa pre atypickú poschodovú posteľ. Tá je priamo prepojená s detským pracovným stolom pod oknom. Keďže ide o malé deti, namiesto rebríka sme navrhli schodíky.

Pohodlné schody sú nielen bezpečné, ale v každom z nich sa ukrýva dodatočný úložný priestor na hračky. Izbu sme oživili ručne tkaným vlneným kobercom, ktorý svojím vzorom odkazuje na hravú detskú tapetu. Dynamickým spestrením je lezecká stena natretá popisovateľným náterom, kde sa deti môžu hrať na horolezcov alebo Picassov.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Lezecká stena je vďaka popisovateľnému náteru zároveň i kreatívnym priestorom na odkazy a detské kresby.

Zvislé lamely opticky oddeľujú pracovný stolík od priestoru pre deti a zároveň prepúšťajú dostatok denného svetla z okna oproti.

Neutrálna paleta farieb pôsobí minimalisticky a upokojujúco. Odtiene bielej a sivej sa tiež veľmi dobre kombinujú s ostatnými farbami.

DIZAJNÉRKA

Zuzana Funková + tím

www.funkdesign.sk

Návrh a vizualizácie: Zuzana Funková
Zdroj: časopis Môj dom

Tagy:
pracovný kútik detské izby detský nábytok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky