Štartovací byt v Bratislave bez kompromisov (VIDEO)

12.03.2020  |     

Dvojizbový byt v petržalských Slnečniciach si mladý pár dispozične upravil a zariadil tak, aby si nemuseli o pár rokov vyčítať, že niečo mohlo byť inak, lepšie... I napriek neveľkej ploche si v ňom vytvorili príjemný a moderný domov presne podľa svojich predstáv a potrieb. Bez akýchkoľvek kompromisov.

Najlepšie, ako sa dalo

Podľa tohto hesla si svoje prvé spoločné bývanie zariadil mladý sympatický pár s ročným synčekom. Lokalitu na konci Petržalky si vybrali pre dobrú dostupnosť aj infraštruktúru. Okrem toho, že byt je orientovaný na východ, bonusom je podľa majiteľov aj to, že v rovnakom dome bývajú ešte ďalší traja rodinní kamaráti, preto im tu žiadna „izolácia novousadlíkov“ ani zďaleka nehrozí.

Zuzana sa už dlhšie zaujímala o interiérový dizajn a rozhodla sa absolvovať aj kurz. Svoje nápady a zručnosti prejavila nielen tu, ale pri návrhu či zariaďovaní pomohla už aj viacerým priateľom. Prvé, čo v byte urobili, bola zmena dispozície, ktorá im nevyhovovala najmä pre primalú spálňu. Takmer všetko zariadenie si navrhli sami a následne ho dali vyrobiť stolárom. Vhodné doplnky a textílie postupne našli na internete a dnes sa tešia z už takmer hotového štýlového interiéru, s ktorým sú maximálne spokojní a stotožnení.

„Niekoľkokrát sme zvažovali lacnejšie varianty vybavenia, napokon sme si však povedali, že my tu budeme bývať a pozerať sa na to, preto sme žiadne veľké kompromisy v konečnom dôsledku nerobili,“ prezrádza Zuzana. Zatiaľ im tento príjemný „dvojizbák“ na bývanie s malým synčekom vyhovuje. A keby sa v budúcnosti chceli posunúť do niečoho väčšieho, Zuzana už tuší, ako by to tam asi mohlo vyzerať...

Katarínin pohľad

V Slnečniciach sme boli fotiť už niekoľko bytov a vždy, keď tam prídem, ma prekvapí, ako rýchlo sa táto petržalská štvrť mení a rozrastá. Ja som totiž bývala dlhé roky v paneláku hneď oproti cez cestu a v okolí toho veru vtedy okrem pár obchodov s potravinami veľa nebolo.

Tip: Všetky sedačky na jednom mieste

Tento svetlý „dvojizbák“ je perfektné štartovacie útočisko pre rodinu s malým dieťaťom. Zatiaľ im veľkosťou stačí, v okolí je všetko, čo v živote potrebujú, od ihrísk cez obchody až po miesta voľnočasových aktivít, nehovoriac o komunite ďalších mladých rodín. Veľkou pridanou hodnotou je rozľahlá terasa, ktorá v sezóne plní funkciu ďalšej rovnocennej miestnosti.

Zuzana byt zariadila veľmi premyslene – spájajú sa v ňom funkčné riešenia, kvalitné materiály, dizajnové chuťovky a príjemná atmosféra. Ak má majiteľ k interiérovému dizajnu trochu hlbší vzťah, vždy to je vnútri cítiť. A výnimkou nie je ani tento byt.

KTO TU BÝVA

Zuzana s Marekom svoj voľný čas najradšej trávia so synom Marcom, rodinou a priateľmi, čomu sa snažili prispôsobiť aj svoj domov.

Dvojizbový byt v Bratislave

rozloha: 52 m2 + terasa 

lokalita: Bratislava, Slnečnice

TEXT KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO MIRO POCHYBA
ZDROJ časopis Môj dom

Tagy:
byty Slnečnice dvojizbové byty štartovacie byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky