Niekoľko trikov ako si oživiť kuchyňu

13.12.2013  |     

Spôsobov, ako zmäkčiť kuchynský charakter, je niekoľko. A nie sú drahé. Ak prahnete po útulnosti a troche romantiky, skúste to s jemnými doplnkami.

Triky za pár eur

ROZKVITNUTÁ VITRÍNA 

Otapetujte zadnú stenu starej vitríny. Samozrejme, musí mať sklené dvierka. V tomto prípade jemné modré vzory nevtieravo kontrastujú s vystaveným riadom. Tapetu alebo pevnejší baliaci papier so vzorom vyberajte tak, aby neprebíjali farby nádob, ale slúžili im len ako pozadie. 

ZAODEJTE JU! 

Záves pod pracovnou doskou namiesto dvierok? Áno, navodí vidiecku atmosféru a skryje, čo treba. Aby bol vizuálny efekt dokonalý, vyberajte také látky, ktorých vzory budú v harmónii s ostatnými kuchynskými dvierkami. V tejto kuchyni látka s ružičkovým vzorom dolaďuje bielu kuchynskú linku. Ak chcete mäkký kvetinový dojem znásobiť, zaveste na okná alebo zasklené skrinky závesy z rovnakej látky, prípadne s pásikovým vzorom. Dôležité je udržať jednotnú farebnú tóninu. 

SVIEŽI VZHĽAD 

Ten dodajú kuchyni otvorené biele police. Ak je na vás neutrálnej bielej priveľa, kde-tu vložte k riadom vázičky s kvetinami či prírodnými aranžmánmi. Iným variantom je prilepiť na zadnú stenu políc tapetu alebo vložiť obrázok so zaujímavým motívom.

Otvorené police pútajú pozornosť. Výstavné kusy tanierov preto vyberajte s citom.

Výrazný akcent rozbije nudu v miestnosti.

MÔJ KÚTIK 

Ak je váš kuchynský priestor veľkorysý, vytvorte si pri stole oddychový kútik. Jednu stoličku zameňte za pohodlné kreslo. Samozrejme, mäkučký vankúš či deka prehodená cez operadlo nesmú chýbať. Takýto „peliešok“ vám iste príde vhod, ak vám ho neobsadí niekto iný z rodiny či návšteva.

DAJTE IM DRUHÚ ŠANCU 

Nádoby, ktoré sa tvária, že už doslúžili, môžu byť predsa len nápomocné v kuchyni. Napríklad ako originálne kvetináče na bylinky či vňate, ktoré sa pri varení vždy zídu. Zelenajúce sa misky a poháre naukladané vedľa seba vytvoria minizáhradku aj v interiéri. 

Zaváraninám nasaďte farebné čiapky z rôznych kúskov látok či tenšieho baliaceho papiera a previažte ich stužkou alebo motúzom. Razom oživia každý kút.  


Text: Martina Deríková
Foto: www.anglickasezona.cz, Bella Rose, IKEA, thinkstock.com
Zdroj: časopis môj dom ekoBývanie JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky