Kuchynská linka. Lesklá alebo matná? Pomôžeme vám rozhodnúť sa

09.03.2018  |  

Kuchynská linka určuje celkový štýl a atmosféru kuchyne. Ak stojíte pred rozhodnutím, či voliť kuchynskú linku s matným povrchom alebo vsadiť na extra moderný vysoký lesk, doprajte si čas a neunáhlite sa. Ešte pred kúpou sa oboznámte s výhodami a nevýhodami oboch povrchov.

Kuchynská linka Prado

Predtým, než vôbec začnete uvažovať o povrchu kuchynských skriniek, mali by ste si premyslieť, aké spotrebiče a doplnky budú v kuchyni použité. Mali by ste tiež zvážiť osvetlenie, taktiež počet svietidiel a ich umiestnenie. Určite si, aký štýl chcete dosiahnuť - tradičný štýl alebo modernejší a súčasnejší vzhľad?

Kuchyňa nie je len o kuchynskej linke. Jej materiál, farbu aj prevedenie treba prepojiť s ostatným nábytok. Drevený jedálenský stôl alebo kovový so sklenenou doskou? Štvorcový alebo okrúhly?

Ďalšou dôležitou otázkou je veľkosť kuchyne. Ak máte k dispozícii malú kuchynskú plochu, budete potrebovať každú pomoc na vytvorenie ilúzie priestoru. Nezaplňte kuchyňu za každú cenu kuchynskými skrinkami. Úložný aj pracovný priestor vám pomôže získať napr. servírovací stolík,  praktický pomocník nielen do kuchyne.

Kuchynská linka Sicilia  

Výhody a nevýhody kuchyne s vysokým leskom

Vysoký lesk na kuchynskej linke si udržuje svoju popularitu už niekoľko rokov. Skrinky s dvierkami s lesklým povrchom sú jedným z najatraktívnejších výrobkov na trhu práve vďake ich zrkadlovej úprave, ktorá odráža všetky druhy prirodzeného aj umelého svetla.

Kuchynská linka Steel

Lesklý povrch vytvorí elegantnú, atraktívnu kuchyňu, ktorá vyzerá štýlovo a aktuálne. Lesklé kuchynské linky sú dostupné v rôznych materiáloch a farebných prevedeniach, čo vám umožní vybrať si kuchyňu, ktorá bude najviac zodpovedať vašim požiadavkám.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú pre lesk, je jeho schopnosť odrážať svetlo. Miestnosť sa javí jasnejšia a väčšia. Preto je to výborná voľba aj pre menšie kuchyne. Čím svetlejšia farba, tým väčší je odraz svetla. Majte však na pamäti, že v lesklých dvierkach sa odrážajú aj iné farby v miestnosti. Farebný odtieň, ktorý sa zrkadlí v odraze, môže mierne zmeniť farbu skriniek.

Starostlivosť o kuchyňu s vysokým leskom je jednoduchá. Hoci vysoký lesk má tendenciu prejavovať škvrny, stačí povrch skriniek pretrieť jemnou handričkou z mikrovlákna, ktorá je citlivá k povrchu. Hoci sa povrch ľahko čistí, vysoký lesk treba zvážiť, ak máte malé deti.

Kuchynská linka Prado

Výhody a nevýhody matnej kuchyne

Matné povrchové skrinky neodrážajú vôbec žiadne svetlo. Matný povrch je ideálnou voľbou pre tradičné kuchyne. Hlavnou výhodou matných kuchynských skriniek je skutočnosť, že odtlačky prstov, škrabance a iné nedokonalosti sú oveľa menej nápadné ako na dvierkach s lesklou povrchovou úpravou.

Povrch s matným povrchom absorbuje svetlo, neodráža ho. Výsledkom je pokojnejší, menej výrazný vzhľad. Tiež by ste mali mať na pamäti, že čelné skrinky v matnej povrchovej úprave neodrážajú žiadne svetlo, nemajú teda dosah na to, aby sa priestor zdal väčší.

Matný povrch je trvácny a odolný voči poškriabaniu. Na rozdiel od lesklých povrchov, na matných nevidieť škvrny a odtlačky prstov. Niektoré lamináty s matným povrchom majú textúru, o to ťažšie sa čistia. V textúrovanom povrchu sa prach a nečistoty ľahšie usádzajú. Všeobecne platí, že aj kuchyne s matným povrchom sa ľahko čistia vlhkou handričkou z mirkovlákna.

Širokú ponuku kuchýň nájdete na www.temponabytok.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti TEMPO KONDELA, s.r.o.

Tagy:
kuchynské linky jedálenské stoly zariadenie kuchyne servírovacie stoly

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky