Dizajnový nábytok s folklórnymi motívmi vhodný aj do mestského bytu

18.04.2018  |     

Na to, aby váš domov dýchal tradíciami, nepotrebujete nutne starú chalupu na dedine. Načerpajte inšpiráciu na dizajnové či pôvodné a s citom pretvorené kúsky nábytku vhodné i do mestského bytu.

Folklór nás spája

Ľudové tradície sú vďaka využitiu v móde i v umení stále živé aj dnes a čoraz viac sa nám ukazujú i v interiéri. Slovenskí umelci vo svojej tvorbe s radosťou využívajú pôvodné techniky či vzory. Tradičné ornamenty dokážu s citom pretaviť do súčasného dizajnu, ktorý často využíva prívlastky elegantný, industriálny či minimalistický.

Aj moderný interiér oživí jeden menší či väčší solitér, ktorý upúta práve vďaka nápadným maľbám a netradičnému vzhľadu. Možno bývate v byte a práve premýšľate, čo urobiť so starou truhlicou po dedovi. Nemusíte sa jej vzdávať. Inšpirujte sa nápadmi, ako vytvoriť originál, ktorý sa stane ozdobou vášho príbytku.

Oslovte umelcov, remeselníkov a zverte im ho do rúk. Alebo navštívte niektorý z workshopov a nechajte pracovať vlastnú fantáziu. No pozor, renovácia nábytku je nákazlivá a môže sa ľahko stať, že neostanete len pri jednom kuse...

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2018

Tagy:
rustikálny nábytok ľudové motívy rustikálny štýl ľudové tradície folklórne motívy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 8/2019
v predaji


Najkrajšie rastliny v novembri
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky