Útulný domov vďaka nábytku z dreva

28.02.2019  |     

Žiaden iný materiál nám nevytvorí taký útulný domov, ako práve drevo. Jeho vôňa sa dlho šíri po celom interiéri a vy máte chuť sa ho dotýkať znovu a znovu. Za každým kusom nábytku stojí príbeh stromu a prírody, ktoré sa tak stávajú súčasťou našich príbytkov.

Poklad z lesa, ktorý vydrží roky

Vôňu, štruktúru ani teplo skutočného dreva v interiéri nenahradí žiadny umelý materiál. Ak sa doma obklopíme drevom, budeme sa nielen cítiť príjemne, ale sa nám bude lepšie dýchať a každý dotyk či pohľad naň bude pôsobiť blahodarne aj na našu myseľ.

Drevený môže byť nábytok, ale i obklad stien či stropu. Nielenže dodá interiéru nezameniteľnú farbu a teplo, ale vyváži i strohé materiály, akými sú betón, sklo či kov. Pri dreve platí, že čím je staršie, tým je jeho cena i krása väčšia.

Masívny nábytok s krásnou štruktúrou je najlepšie nechať vyniknúť v jeho prirodzenom vzhľade – stačí ho ošetrovať včelím voskom. Časom drevo stmavne a získa príjemnú patinu. Moderné spracovanie tradičného materiálu má neopakovateľné kúzlo. Kým milovníci rustikálneho štýlu nedajú dopustiť na kvalitnú prácu rezbára, fanúšikovia severského štýlu ocenia masív v jeho jednoduchosti a úprimnosti.

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
drevený nábytok masívny nábytok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky