Šikovné riešenia do domácností vďaka multifunkčnému nábytku

23.03.2019  |     

Stôl v posteli, knižnica v kresle či poličky v schodisku? Objavte spolu s nami vďaka multifunkčnému nábytku šikovné riešenia, ktoré vám ušetria priestor a zároveň svojím dizajnom potešia každé oko.

PODNOŽKA FÄRLÖV má pod sedadlom priestranný úložný priestor, ktorého vrchnák zostane pri vkladaní a vykladaní vecí bezpečne otvorený. Za 229 € nájdete v ponuke IKEY.

STÔL V POSTELI. Táto poschodová posteľ, ktorej spodné lôžko sa razom premení na písací stôl, sa zíde najmä v menších detských izbách, kde treba šetriť každým centimetrom. Je vyrobená z ekologických materiálov a vybrať si môžete z niekoľkých farieb. Viac informácií nájdete na www.space4kids.cz.

POLICE V SCHODOCH sú dôkazom toho, že úložný priestor sa dá vytvoriť skutočne všade, navyše môže vyzerať mimoriadne štýlovo. Spodná časť schodiska slúži ako pracovný kútik, vrchná zasa na uskladnenie kníh. Kombinácia čierneho kovu a svetlého dreva je v tomto prípade stávkou na istotu. (Foto Studio Mieke Meijer)

 

KNIŽNICA V KRESLE s hravým názvom Slnečnicové kreslo je ideálnym doplnkom pre všetkých milovníkov kníh, ktorí nemajú priestor na masívnu knižnicu a svoje čitateľské poklady chcú mať vždy poruke. Dizajnéri He Mu a Zhang Qian za ňu získali aj ocenenie v súťaži o dizajnové sedenie.

TABUĽA V STOLE, ktorý je sklápací, sa hodí do menšej kuchyne pre dvoch. Ak je tento štýlový nábytok v industriálnom štýle vyklopený smerom nahor, máte k dispozícii nástenný regál s tromi masívnymi regálovými poličkami a kriedovou tabuľou. V sklopenom stave je z neho nástenný stôl, ktorý možno využiť ako odkladaciu plochu, jedálenský stôl alebo pracovnú plochu. Po raňajkách teda stačí spratať šálky, stôl vyklopiť a na tabuľu napísať milý odkaz. Za 99,95 € ho nájdete na www.tchibo.sk.

STÔL NA STENE, ktorý sklopíte jedným krátkym pohybom, sa hodí do úzkych priestorov, napríklad do chodby. V opačnej polohe môže slúžiť ako dekorácia s obľúbenou fotografiou. Toto riešenie môže byť zároveň aj výzvou pre domácich majstrov, keďže jeho výrobu by mali zvládnuť aj tí menej skúsení. A nezabudnite dovnútra vložiť opornú lištu na knihy a notesy. (Foto Nubo)

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 2/2019

Tagy:
skladací nábytok multifunkčný nábytok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky