Ako do priestoru zakomponovať šatník bez dverí

27.06.2019  |     

Viete si predstaviť svoje veci v šatníku, ktorý by nemal dvere? Premyslenou dispozíciou dokáže takýto otvorený priestor vytvoriť v izbe zaujímavý deliaci prvok. Schová všetko oblečenie a zároveň ponechá spálni potrebnú intimitu.

Výklenok

Oddelený šatník sa môže stať centrálnym úložiskom vecí a spálňa si tak zachová čistotu a eleganciu. Dizajnéri pri návrhu interiéru radi usporadúvajú priečky v izbách už vopred tak, aby v miestnostiach vznikli výklenky v stene. Oblečenie i sezónne veci tak budú nenápadne ukryté i bez použitia dverí či závesu. 

Na dve polovice

V podlhovastých spálňach je možné šatník vytvoriť v rámci izby. Takýmto spôsobom môžete šikovne predeliť izbu na dve funkčné zóny. Tenká priečka zo sadrokartónu, z číreho skla alebo vysoká policová zostava  priestor nezaťaží, práve naopak. Takýmto spôsobom získate množstvo cenného úložného priestoru.

Nezabudnite tiež vopred zvážiť, kam umiestnite dvere do izby. Premyslite si, či chcete ako prvú vec pri vstupe do spálne vidieť šatník alebo svoju posteľ.

Tip: Všetok nabytok a bytové doplnky na jednom mieste

V chodbe

Plánujete vedľa hlavnej spálne samostatnú kúpeľňu? Skúste si predstaviť prechod k nej ako šatník. Nie všetci ráno vstávame v rovnakom čase a tento prvok bude šikovne eliminovať zvuky vychádzajúce z kúpeľne. Tečúca voda ani splachovanie vášho partnera vás tak nebudú rušiť.

Ďalšou výhodou je, že sa po rannej hygiene môžete hneď obliecť a bez ďalšieho zdržovania potichu opustiť spálňu. No a pokiaľ vám v dome či byte vzniklo podobné miesto už dávnejšie, tu máte inšpiráciu, ako sa dá hluchý priestor šikovne využiť. 

 

Za stenou

Pokiaľ disponujete naozaj širokou izbou, využite celú jednu stenu na uloženie svojho šatstva. Za posteľou sa šatník zaobíde aj bez dverí a veci zároveň skryjete pred zvedavými pohľadmi. Umiestnením sadrokartónovej priečky s výškou cca 120 cm ponecháte izbe vzdušnosť, nízka stena zároveň vytvorí efektné čelo postele.

V kombinácii so zaskením si do skrine zabezpečíte prísun denného svetla. Pre toho, kto sa obáva neporiadku, je vhodnejším riešením plná priečka až po strop. Myslite na to už vopred a naplánujte si sem aspoň menšie okno. 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 

Tagy:
šatníky šatníkové skrinky deliace priečky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky