Kupujete poschodovú posteľ? Tu je niekoľko rád a tipov

14.10.2019  |  

Poznáte to, panelákový byt, malé miestnosti, dve deti. Častým a praktickým riešením je poschodová posteľ. Takáto posteľ pomôže využiť priestor na 100%. Je nielen funkčná, jej kúpou navyše ušetríte peniaze. Dnešný trh ponúka rôzne prevedenia, tvary, veľkosti aj farby. Zisťovali sme za vás, čo si všímať pri kúpe poschodovej postele.

Posteľ musí byť bezpečná

Pri kúpe poschodovej postele majte na pamäti bezpečnosť. Je dôležitejšia ako dizajn a farba. Skontrolujte konštrukciu, prevedenie a stabilitu. Pevný materiál zaručuje vyššiu stabilitu aj nosnosť postele. Odborníci odporúčajú v prvom rade masívne drevo, v testovaní obstáli aj kovové oceľové postele.         
Rovnako dôležitá je bezpečnostná zábrana na vrchnom lôžku. S ohľadom na vek dieťaťa je dobre zvážiť takúto bariéru aj na spodnej posteli. Voľte pevné rošty bez rizika prelomenia lamiel, predídete tak tomu, aby vaše dieťa prepadlo cez vrchné lôžko. Lamely nesmú byť od seba veľmi vzdialené. Rošt kupujte spolu s matracom. Pozor, nie každý matrac je vhodný na akýkoľvek rošt. Rebrík z pevného materiálu by mal mať obrúsené hrany a mal by byť bezpečne primontovaný ku konštrukcii.

Čo ešte rozhoduje?

Rozmer postele

Posteľ by mala byť dlhšia minimálne o 25 centimetrov ako vaše dieťa. Z dlhodobého hľadiska sa odporúča zadovážiť si posteľ hneď v typizovaných rozmeroch 80x200 cm alebo 90x200 cm. 

Farba postele

Ideálne je, ak kupujete posteľ pre dvoch chlapcov alebo dve dievčatá. V tomto prípade nie ste až tak obmedzovaní farbou či prevedením postele. Ak máte chlapca a dievča, je lepšie voliť neutrálne farby, skôr dekór dreva, bez výrazných obrázkov či kresieb. 

Hygiena a údržba

Z hľadiska odvetrávania dajte prednosť lamelovému roštu pred roštovou doskou. Ak dokážete oželieť úložný priestor pod posteľou, vynechajte ho. Nezabúdajte na pravidelnú kontrolu a údržbu postele. Okrem kovania treba skontrolovať aj skrutky, pripevnenie a stav rebríka, stav roštových lamiel.               

Moderné prevedenia detských postelí

Jednolôžková posteľ s výsuvnou prístelkou

Ide o klasickú jednolôžkovú posteľ s výsuvnou prístelkou namiesto bežného úložného priestoru. Prístelka disponuje matracom s pevne určenou výškou tak, aby sa prístelka ľahko vysúvala. 
posteľ KORI 2

Poschodová posteľ rozložiteľná na dve lôžka

Takáto posteľ poslúži dlhé roky. Keď sú deti menšie, zmontujte ju ako poschodovú posteľ, keď deti podrastú – aby ste opäť zachovali najvyššiu bezpečnosť – rozložte posteľ na samostatné lôžka.                   

Viacúčelová poschodová posteľ

Nepatrí medzi klasické poschodové postele, pomôže však ušetriť priestor. Ide o vyvýšenú posteľ s úložným priestorom v podobe skrine, komody či regálov. Takáto posteľ je praktická a veľmi obľúbená u školákov. Často býva kombinovaná s písacím stolom. 

Montessori poschodová posteľ

Moderné postele získali moderný dizajn. Podľa dnes preferovanej metódy Montessori výchovy dizajnéri skonštruovali postele v tvare domčeka, so závesmi, bunkrami, šmykľavkou. Takéto postele rozvíjajú detskú predstavivosť. 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti TEMPO KONDELA, s.r.o.

Tagy:
detská izba poschodová posteľ

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky