Dodajte vášmu domovu prímorskú atmosféru

13.07.2011  |     

More je pre mnohých z nás synonymom slnka, piesku a sladkého ničnerobenia. Kto má rád tento štýl života, nemusí preto cestovať do Francúzska či Talianska. Stačí, keď si provensálsku náladu prenesie do svojho bytu.Pomocou tohto nábytku, typického pre sedliacke domy alebo taverny, možno do každej kuchyne či dokonca na každý balkón vniesť atmosféru dovolenky. Stôl a stoličky žiaria typickými farbami juhu: modrá, biela a trochu žltej. Sú dielom francúzskych návrhárov Jeana Louisa Menarda a Daniela Rozensztrocha a boli zhotovené podľa tradičných zásad gréckych remeselníkov.

Umelecky kovaný železný nábytok má v južných krajinách svoju tradíciu. Dôležité upozornenie: Ak tento nábytok zoxiduje, treba hrdzavé miesto vyčistiť brúsnym papierom.

Najmä v Španielsku a v južnom Francúzsku sú obľúbené ručne vyrobené betónové dlaždice. Svojím dekoratívnym vzorom vyčaria v každom priestoru zvláštnu prímorskú atmosféru.

V tejto veľkej obytnej kuchyni možno oslavovať aj tie najkrajšie sviatky. Dlhý jedálenský a pracovný stôl a stoličky vypletané trstinou sú dovezené z USA. Kuchynská linka je z mexických obkladačiek a pracovná doska z javorového dreva.

Zaujímavým prvkom je aj precízne zreštaurovaná a nanovo položená pôvodná dlažba z pálenej hliny a tiež pôvodné masívne trámy, ktoré dodávajú celému bytu francúzsky šarm – sú totiž natreté nabielo. Práve biele drevo dokázalo odľahčiť pôvodný, trochu pochmúrny ráz podkrovia a v celom byte navodilo atmosféru slnečného Provensálska.


Zdroj: Veľká kniha o zariaďovaní, Jaga group

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky