VÁŠ TIP: Prestavba kuchyne podľa predstáv

12.11.2011  |     

Radi by sme sa podelili s čitateľmi o naše skúsenosti pri rekonštrukcii bytu a budeme radi, ak si nájdu aspoň kúsok inšpirácie.

Keď sme sa v roku 2005 nasťahovali do nášho „nového“ 30-ročného bytu v trojposchodovej bytovke, vymenili sme staré okná za nové drevené eurookná, dali sme vybrúsiť a nalakovať pôvodné drevené parkety, vymaľovali sme, ale na viac nám finančne nevyšlo. Keďže zariadenie kuchynskej linky nám od začiatku nevyhovovalo, obklady či už v kuchyni alebo v kúpeľni neboli podľa našich predstáv, rozhodli sme sa po piatich rokoch bývania splniť si dávny sen a pustili sme sa do kompletnej prestavby nášho bývania.

Kuchyňa bola navrhnutá veľmi nekomfortne, i keď bola úplne nová. Chýbalo jej pracovné i odkladacie miesto, mohol v nej pracovať maximálne jeden, druhý sa tam nezmestil.

Naším snom bolo mať kuchynskú linku s drezom pod oknom. Z tohto dôvodu bolo potrebné zmeniť pôvodné rozvody elektriny, vody, odpadu a kúrenia. Náš zámer sme konzultovali so stolárom a inštalatérom. Strop sme znížili sadrokartónovým podhľadom, do ktorého sme zabudovali bodové osvetlenie. Šikovný stolár nám pomohol pretaviť našu predstavu o novej kuchyni najprv pomocou vizualizácie a potom aj do reality.

Finálny výsledok sa nám veľmi páči, kuchyňa je praktická a akoby sa zväčšila. Získali sme viac úložného priestoru aj napriek vstavaným spotrebičom.

Touto prezentáciou chceme čitateľom ukázať, že aj v panelákovom byte sa dá vytvoriť kuchyňa, ktorá bude plniť všetky funkcie, a navyše sa v nej cítite príjemne.

Snažili sme sa do novej kuchyne zakomponovať nové trendy a materiály, či už na pracovnú dosku, ktorá je z umelého kameňa a nebáli sme sa použiť na zástenu rovnaký materiál a dekor, ako majú skrinky kuchynskej linky. Všetky spotrebiče osadené do skriniek kuchynskej linky sú rovnakej značky a dizajnu.

 

Pošlite nám tip aj Vy a zapojte sa tak do SÚŤAŽE o skvelé ceny!

SÚŤAŽ: Podeľte sa s   nami o vaše inšpirácie

 

FOTO a
Text: Adrian Marko

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky